Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri felújított laptopot venni?

Megéri felújított laptopot venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Meghibásodott az ősrégi laptopom. Mikor elvittem megcsináltatni a laptop szervízbe és említettem, hogy egyébként tervezek újat venni, a srác azt mondta, hogy szerinte a vadiúj laptopok nagyon túl vannak árazva, szerinte jobban megéri egy felújított gépet venni. Mikor megkérdeztem,ez pontosan mit jelent, azt mondta, hogy ők teljes körűen felújítanak, átvizsgálnak és operációs rendszert is telepítenek használt laptopokra. Nem tudom, hogy ezt csak azért reklámozta, hogy tőlük vegyek gépet, vagy egy felújított laptop valóban jó választás ár-érték arányban?

2023. ápr. 21. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Először azt kellene tudni, hogy milyen processzor van benne amit elakar adni, újabb vagy régi típus.

Pl. egy 2. vagy vagy 5.generációs processzorral ellátott laptopot nem lehet felújítani pl. 12.generációsra. Pl. dedikált videokártyát se tud beletenni mint ahogy gyárilag kiadták.

Ha nála azt jelenti a felújítás, hogy több RAM-ot és nagyobb meghajtót tesz bele vagy kitisztítja a laptopot, akkor aszt Te is megteheted ha olyan használt laptopot vásárolsz amiben kevesled ezeket a hardvereket.

2023. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Felújított... Magyarul pasztázott, RAM maxra, és egy SSD bele, por eltávolítása ilyesmi. Ezt te is meg tudod csinálni.

De pl van egy monitorhibás potom pénzért hirdetve, előnyt élvez egy szervizes, mert lehet van kiszerelve egy odavaló. Az már macerás otthon megcsinálni, nem magát a cserét, hanem a beszerzést.

Én meg úgy érzem a használt gépek vannak túlárazva. :))

2023. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nincsenek túlárazva. Persze attól függ, hogy mire van szükséged.


100 ezer körül adogatják ezeket az irodákból kidobott thinkpad latitude probook-okat, akár 8.gen intellel. Ez tény, hogy ezek jó anyagminőségűek, de azért jelentősen gyengébbek prociban, mint az új gépek.


Ahhoz képest 140-ért kapsz egy ryzen 5300U procis gépet, 8GB Ram (vagy 4GB, és bővíted magadnak +8-16-tal), 250-500GB SSD, FHD IPS kijelző, MAGYAR(!) billentyűzettel, világítós itt is elérhető.

Pl [link]

2023. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem éri meg.
2023. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Géptől függ. Veszel pl. egy ilyen Thinkpadet 80 ezerért: [link]


Ez alapvető dolgokra (netezés, szövegszerkesztés, Facebook, videónézés) jó lesz még néhány évig, és mégsem 140 ezer, csak 80.

2023. ápr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ, hogy mire kell, és hol akarsz kompromisszumokat kötni.


Egy új kommersz gépnél jobb lesz a processzor teljesítménye, például támogatja az AV1 kodekot. A drágábbakban jobb a kijelző, mint egy alapfelszereltségű 4-5 éves Thinkpadben például.


Cserében eléggé elmarad az anyaghasználat minősége az üzleti gépektől, hulladék a touchpad és a billentyűzet, és a portok száma is kevesebb, mint az azonos súlycsoportban lévő üzleti gépeké.


Egy használt üzleti gépnél a legnagyobb kompromisszum a processzor terén lesz valószínűleg. Érdemes azonban hozzátenni, hogy például a 8. generáció is bőven elég az alap dolgokra saját tapasztalatom alapján, főleg, ha nem Windows kerül rá, de még azzal is jó. Az anyaghasználat remek általában, súlyban sincsenek elszállva, nyugodtan lehet hordozni anélkül, hogy porcelánként kezelnéd. Billentyűzet és touchpad szintén sokkal jobb, de sokszor nem magyar kiosztásúak, azonban vakgépelésnél mindegy. Vannak hozzájuk dokkolók, otthon és munkahelyen azért elég jól tudnak jönni.


Én pár hete vettem egy Lenovo ThinkPad T480s-t. Az árakat elnézve egy újabb gépet akartam venni, de sikerült kifognom egy elég remek példányt 110 ezer forintért, i5-8350U-val, 2x8GB RAM-al, 256GB SSD-vel, háttérvilágításos billentyűzettel, IR webkamerával, mindezt egy nagyon megbízható HA-s eladótól, 6 hónap garival.


Mire kellett?

- alap sulis programozás, a legtöbb gépteremben használhatatlanok a gépek

- 1-2 virtuális gép futtatása néha

- fontos elvárás volt a könnyű cipelhetőség, van itthoni asztali gépem

- jó anyaghasználatú gépet akartam, mert sokat használom a tömegközlekedést stb., soha nem tudni, hogy mi történhet, baleset vagy bármi más


Ezeket a feltételeket maradéktalanul teljesíti, és sebességével sincs probléma. 1,32 kg, mégis van rajta elég sok port, RJ-45-öt sem spórolták le.


Remek billentyűzet, touchpad sem használhatatlan, mint sok barátom gamer laptopján (nyilván nem az a legfontosabb komponens rajta, de nem akarok egeret stb. cipelni), nagyon egyben van a gép, pedig alig lehet érezni a táskában cipelve.


Azonban van pár dolog, amit el kell fogadnod egy használt gépnél:

- látszik rajta pár helyen legalább, hogy használt, például a sarkokon, akármennyire is vigyáztak rá

- sajnos elég könnyen látszódhat a billentyűnyom a kijelzőn

- sokszor a kijelző az alapfelszereltségű modellekben gyengébb, mint egy standard mai kommersz gépnél, engemet személy szerint ez nem zavar

- valószínűleg az akksi is cserés lesz


Szerintem erősen függ az ártól, mert sokszor tényleg irreálisak szerintem, de vannak jó ajánlatok megbízható eladóktól is, mindenképpen érdemes körbenézni szerintem

2023. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 24. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!