Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik gamer notebookot...

Melyik gamer notebookot választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egyetemre laptopot venni, de a játék is fontos.

Fontos lenne, hogy usb-c-n keresztül is lehessen tölteni.

Ár érték arányban jó legyen.

A kijelző is minnél jobb legyen.

Fontos lenne esetleg a bővíthetőség, mert ahogy láttam elég kicsi ssd-k vannak ezekben a laptopokban így jó lenne ha nem külső ssd-ről kéne jászanom.

Van 3 laptop amit így elsőkörben kinéztem:


[link]


[link]


[link]


Run benchmarkon nézve a legion amd procija jóval elmarad az intelektől, így szerintem az nem biztos hogy ár-érték arányban a legjobb. Nem tudom azonban melyik laptopban hány W-osak a videokártyák.

Ezeket néztem elősorban és ezek közül melyik lenne a legjobb döntés szerintetek? Más laptopokat is küldhettek ha úgy gondoljátok, hogy jobb döntés mint ezek és ebben az ár kat. Ban van.

Illetve az is előny lenne, ha lehet állítani a biosban a ventiket manuálisan is. Illetve ne 1 venti legyen benne mint pl az új 4050es Acerben, tehát a hűtés se legyen rossz.

Örülnék, ha tartós laptop lenne, ez is fontos szempont. Nem tudom melyik márka milyen és melyiket érdemes venni.

Remélem tudtok segíteni dönteni és elnézitek, hogy kicsit összeszedetlen voltam.

Előre is köszönöm!



2023. ápr. 22. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy a processzor,ez szerintem mind GPU limites lesz játékoknál.
2023. ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként valóban olyan nagy a különbség mint amit a runbenchmark ír? Egyébként ódolásra is használva lesz a laptop.
2023. ápr. 22. 23:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Amíg a kódor írod addig szerintem szintén mindegy - bár fogalmam sincs, nem foglalkozok ilyennel - amikor a fordítás megy akkor azért nem. Ilyen dolgokban a 12500H azért jócskán erősebb a Ryzen 5 5600H-tól.
2023. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. A többi felsorolt szempont alapján és minőségben stb melyiket ajánlánátok a 3 közül?
2023. ápr. 23. 08:45
 5/12 anonim ***** válasza:

GPU TGP alapján válassz

[link]

2023. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amelyik fentebb van az a jobb?
2023. ápr. 23. 14:41
 7/12 anonim ***** válasza:
amelyikben több a gpu tdp. 3060 álltalában 140wattos asusnál de tuf dashnál már sajna nem. lenovo néz ki a nyerőnek.
2023. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, csak a Lenovoban a processzor jóval gyengébb
2023. máj. 26. 13:19
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 ha a gput kihajtsa akkor nincs gond
2023. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

pont most vettem egy Asus TUf ot az ismerösömnek és nagyon meglepődtem az anyaghasználatán mennyire jó (aluminium és nagyon jók az illesztrések) kijelző is nagyon szép és szinte keret nélküli.


A tied magyon hasonlit arra csak abban 3070TI volt és Ryzen 7 de a külső ugyan ez.

2023. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!