Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Láttam más kérdésénél valami...

Láttam más kérdésénél valami olyasmit hogyha pl 3000mhz-s ramokat támogat maximum az alaplapom, viszont veszek 3200mhz-sakat, vagy 2x-3x-5x-10x nagyobb mhz-s ramot, az nem baj, mert lelockolja magától az alaplap a fixre amit az tud kezelni?

Figyelt kérdés
Nem történhet ebből valami baj? Várom a válaszotokat, véleményetek a témával kapcsolatban, kíváncsi vagyok.
2023. ápr. 23. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Azonos foglalaton (DDR2, DDR3, DDR4 stb.) belül bármilyen órajelű modul beletehető a lapba, úgyis limitálva lesz ha a CPU vagy az alaplap nem tud magasabb órajelű memóriát kezelve.


"viszont veszek 3200mhz-sakat, vagy 2x-3x-5x-10x nagyobb"

Ilyen a gyakorlatban nincsen, DDR4 esetén a max 4800MHz ami közel sem a 3200 duplája, a tízszeres értékről nem is beszélve.

2023. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nemgondoltam volna hogy a 2x-3x-5x-10x nagyobbat valaki komolyan gondolta volna, és nem esett volna le hogy irónia xD


ezzel ellentétbe köszi a válaszod.

2023. ápr. 23. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!