Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ma már milyen teljesítménye...

Ma már milyen teljesítménye van a GTX 780 Ti, R9 290, 290X videokártyáknak?

Figyelt kérdés
Használható kártyák még most? R9 290 és GTX 780 Ti kaptak azóta rendes DX12 támogatást? Az R9 290X teljesítménye mennyit nőt azóta a 780 Ti-hez képest?
2023. ápr. 26. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dx támogatást utólag nem kaptak, hiszen az hardveres téma, nem szoftveres. Azzal a dx 12.0 támogatással rendelkeznek, amivel ki lettek adva. Elvileg megy minden, csak a később beépített feature-ök nem beállíthatóak. Nincs tapasztalatom vele sajnos.


Mai teljesítményről igazán youtube-on találhatsz infókat, teszteket, újabb videókban. Sokan foglalkoznak.még ilyenekkel, szerintem lesznek benchmarkok.


Amd-t talán amernime driverrel lehet kicsit funkcióbővíteni, egész konkrétan bekapcsolva SAM/resizable bar-t. De ebben nem vagyok otthon... rx 500 szériánál ez megy amernime driverrel, és egyes esetekben sokat jelent, máshol meg akár még ront is a helyzeten. Egy utánanézést megér, hogy 200-asokon is van-e hatása.


Illetve FSR mindegyiken sokat segíthet. Kíváncsi vagyok, hogy a 3.0 verzióval (frame generating lesz beépítve, mint dlss 3-nál) mire mennek majd ezek a kriptaszökevények.

2023. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
A teljesítmény pont olyan, amelyet a játékok kihoznak belőlük, illetve amelyet kódolásnál nyújtanak! Tehát elérték a maximumukat, de abban a maximumban mindenre jók.
2023. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
700 asok dx12 alatt nem igazán teljesítenek jól ilyen tekintetben 290x inkább. Anno saját korában is inkább az első Titan szintjét hozta a 780Ti lassabb kicsit
2023. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

R9 290X 8GB nagyon időtálló VGA, szerintem a mai napig el lehet vele játszadozni FHD-ben kompromisszumokkal, pedig nem most adták ki.

Idő is nekik kedvezett, a 780Ti-t pedig még driveresen butították fokozatosan. nVidia-nál ez szokás, hogy a régi VGA-kat elhanyagolják, az AMD-k meg általában javulnak idővel.(bár ezek ellenére is, nyilván az nVidia VGA-k támogatottabbak, szóval értsd úgy, hogy pár év múlva egy szintre kerülnek az azonos erősségű VGA-k)

2023. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt 8gb os 290?
2023. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
R9 290x-ből igen.
2023. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!