Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy videokartya menni idő...

Egy videokartya menni idő után mehet tönkre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ami elromolhat, az el is romlik, de mégis, egy videókártya mennyi ideig birja mielőtt végleg megadja megát?

2023. ápr. 30. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ezt lehetetlen megmondani, tekintve, hogy vannak több évtizede müködőképes darabok és vannak amik gari időn belül menenk tönkre.
2023. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

20 évet simán ki kell bírjon normális hétköznapi használat mellett.

Nekem vannak 20+ éves AGP kártyáim, a mai napig működnek. Van 10-15 PCI is pár darab, azok is mennek gond nélkül.

A GPU gyakorlatilag örök életű, a memória chipek és többi alkatrész (fél vezetők, fet-ek stb) szokott idő előtt "elfáradni".

2023. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1 év után mehet tönkre. Addig garancia van rá.
2023. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen görbe erről

[link]


Tehát a videokártyákra vetítve nagyjából a lényeg az, hogy annak ellenére, hogy a gyárakban komoly tesztek vannak, mégis sok korai szakaszban történik meghibásodás. Tehát kb egy éven belül. A garancia elsősorban ezekre vonatkozik. Ami túl éli az egy évet, az már nagyon valószínűleg a három évet is túléli.


Ez után pedig az elhasználódásból adódóan kezdenek el hullani. A videokártyák. 8 év felett kifejezetten, főleg a nagy fogyasztású darabok.


Jelenleg egy komoly középtávú meghibásodás is veszélyezteti a nagyobb videokártyákat. A horizontális behelyezés esetén a kártyákat húzza lefelé a gravitáció, és ez durva meghajlást okoz, rosszabb esetben fizikai sérülést (memóriasávok felszakadása a pci-e csatlakozés közelében, akár nyák törés is!!)

[link]

Tehát a nagy-nehéz hűtésű videokártyákat jötelező alulról megtámasztani.

2023. ápr. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 egyáltalán nem csak a gravitáció miatt szakad el a nyák, hanem sokszor azért mert úgy szállítják a PC-t, hogy benne a VGA. Na most nem kell részletezni, hogy ha valaki komplett PC-t vesz, akkor az elég sok kézen átmegy mire kézbesítésre kerül.

Önmagában nem fog beszakadni a nyák annyira súlyosan mint ami a videóban van, csak a gravitáció miatt (szoktam nézni én is a srác videóit), ahhoz előtte kellett valami fizikai behatás, pl. rázkódás egy kátyús úton egy szakadt MPL teherautóban. Az alátámasztás termesztésen alap.

2023. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, ami 1 nap után tönkrement, de van pár tizen éves ami még a mai napig működik. Elég kiszámíthatatlan.
2023. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!