Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogwarts legacynal 1080p...

Hogwarts legacynal 1080p felbontas mar keves a 16gb ram?

Figyelt kérdés

Szinte folyton beakad egy egy pillanatra amivel az oruletbe kerget ez a jatek. Nem ertem miert csinalja ezt mert az i7 10700 es a 2060 hozza a 60 fps az msi after burner szerint.


Lehet, hogy a ram mennyiseg a baj?


Segítene a 32gbra upgradeles?


2023. ápr. 30. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dropok akkor is lesznek, ez ilyen 10400 / 3070 / 32GB, megeszik 17-19GB-ot, átlag 100-120FPS-em van, de láttam már bezuttyanni 35-40FPS-re is.
2023. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontositom a kerdest 1080p felbontas felett mar keves a 16gb ram?
2023. ápr. 30. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha abból indulsz ki, hogy amit első kommentben írtam, nálam FHD-ban eszik 17-19GB-ot, így ennyit magasabb felbontáson is biztos, hogy képes kérni.
2023. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem a felbontás számít, hanem a játék, ahogyan meg lett írva. Egyszerűen szarul optimalizálták. Simán 16 giga alá szoríthatták volna az igényeket, de nem tették. ~18 már elég lenne a jelenlegiek szerint,de egy trehány banda készítette egy pénzéhes kiadónak... valahogy a játékosok kimaradtak az egyenletből ismét.


Szóval tulajdonképpen az átlag fps-ben kevés a különbség 16 és 32 gb között. De ha a 0,1% low értékeket nézzük, akkor előjön, hogy tele van mikroakadásokkal a játék 16 gigánál. Ez az ami látható és rendjívül zavaró lehet, hogy nem folyamatos a kép amit kapsz. Ez esetben érdemes bővíteni.


Őhmmm... szóval a felbontás növelésével a VRAM igény növekszik. Jelenleg ebben is vannak már problémák, főleg a 8GB VRAM-os kártyák hullanak el last of us esetén 1440p és felette. Szintén trehány optimalizálatlanság miatt...

2023. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A plusz ram drasztikusan sokat segítene, de nem csak itt, 16Gb ram elég volt az előző generációs játékoknak, ehhez már épp nem. Idén ez egyre szarabb lesz, készüljön fel mindenki, hogy 32 lesz a játékra ajánlott ram - bár megjegyzem újan 32gb ram ddr4 ből ~33, ddr5 meg 50 ezertől van, tekintve hogy egy középkategóriás videokártya is 200 ezer magasságában megy az előző generációból(és ennyi rammal az egész konzolgeneráció játékait vígan végigjátszod) őszintén nem értem mire a tReHáNy BaNdA kÉsZíTeTte EgY pÉnZéHeS KiAdÓnAk, a ram még mindig az egyik legolcsóbb, leghosszabb távú befektetés játékra.
2023. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!