Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó rendereléshez mely...

Videó rendereléshez mely kártyák alkalmasak és abban hatékonyságukat mennyire lehet előre tudni vagy megjósolni?

Figyelt kérdés
Tudom pénz függő a dolog és a videókártyán kivül a többi hardvernek is illik izmosnak lenni de a grafikus kártyák videótömörítésre alkalmasságáról hol lehet ebből a szempontból valamelyest előre informálódni? Akár egy konkrét jelöltem is van: GTX 1650-es ha jól sejtem ö már az a kategória de még lehet a belépő szint ehhez valójában nem egy folyamatosan videó renderelő gépet és erőművet akarok ez miatt a gépből csak ha lehet az i5-ös gép adta lehetőséget egy kicsit hatékonyabbá tenni amikor ilyen müveleteket indítok el.

#PC #grafikus kártya #Videótömörítés #Videó vágás szerkesztés
2023. máj. 7. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A rendernél jól jön a videókártyák által támogatott funkciók sokassága, nagyon sok műveletet hatékonyan át tud venni a GPU a processzortól.


Videótömörítésnél és enkódolásnál/transzkódolásnál a videókártyán lévő media enkóder dolgozik. Támogatott formátumokban mondhatni "csodákra" képesek, képesek valós idejű enkódolásra/transzkódolásra akár több párhuzamos folyamatnál is ( értelmes kereteken belül).


Nvidia esetén itt találod a támogatott formátumokat és az egyijdejüleg futtatható max sessionök számát:

[link]


Ha rá tudsz szánni még egy keveset akkor a 6GB-os GTX1660/RTX2060-on lévő plusz VRAM jül jöhet néha.

2023. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az az igazság a jelenlegi videokártyám Nvidia 1030 as is alkalmas lenne a hardveres gyorsításhoz ráadásul két PC-ben is ilyen kártya van van egy AMD Ryzen és Intel i5-ös gép,próbálok is ügyeskedni de nem sikerül. Lehet hogy csak bizonyos programok hajlandóak használni a grafikus kártyát mondjuk mint a Sony Vegas? Most ezt a szolid kis Aiseesoft programot próbálgatom vele beállítani de nem sikerül mellékelek képeket:

[link]

[link]

[link]

Sajnos újraindítás után is ez lesz az eredmény pedig minden egyéb teljesítménygyorsítást is bekapcsoltam plusz a friss driverek vannak a VGA hoz is.

2023. máj. 7. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:

" Nvidia 1030 as is alkalmas lenne a hardveres gyorsításhoz"


A GT1030 az nem az. A GT1030-on csak videolejátszást gyorsító NVDEC van, hardveres enkóder - alian NVENC - nincs.

A CUDA alapú műveleteknek mennie kellene, nem tudom azt miért nem engedélyezi. Origi nvidia driver van fent vagy a Windows sajátja?


A wondershare oldalán írnak a Cuda és a Quick Sync Video támogatásáról, igaz ez intel processzoroknál érhető el csak. Ha az i5-ben van integrált videó és az be van kapocsolva akkor annak mennie kellene ilyen transcodinghoz az bőven elég.


A "nagy" nevű programok támogatják a CUDA/OpenCL alapú feldolgozást és a hardveres enkóderek jelentős részét. A Vegas, Premiere Pro, Da Vinci Resolve biztosan, de ezekhez is GTX kártya kellene, a GT oda kevés.


A harmadik képen milyen konvertálást csinálsz? Mi a terv? Egyik formátumból/konténerből másikba? Ehhez kellene az NVENC, valszeg azt hiányolja.

2023. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget valójában tényleg kicsit program (szoftver) függő a dolog épp utána néztem az Aiseesoft pont ilyen felsorolja mely grafikus kártyákkal működik együtt. Egyenlőre valószínű maradok a GT1030-as kártyáknál amúgy azért vettem ilyet mindkét gépembe mert egyrészt nem vagyok játék centrikus és ezek ugye passzív hűtésű kártyák. Mivel nem üzemszerűen van szükségem a videófeldolgozásra így ki bírom várni a PC-s megoldást is mivel ráadásul 2db majdnem egyforma tudású nem túl régi gépről van szó. Amúgy itt nálam tesztelődnek a dolgok van ugye AMD Ryzenes gépem és Intel i5-ös kb. egy kaliber lenne mindkettőben 16GB ram, azonos NVME M2-n a Windows 10 van amiben gyorsabb az AMD pl.rendszer indításban de amúgy az i5 ös proci vagy 20%-ot ráver a hasonló tudású Ryzen procira. Azt meg csak kifogtam valószínű hogy a Western Digital NVME M2 SSD-t a Gigabyte 370 gamer alalaplap elkezde elfelejteni, ha kivettem és visszaraktam ugyan mindig jó lett de csak egy pillanat és néha eldobta kontakt spray stb. nem igazán segített de vettem bele egy Samsung NVME 2M SSD-t ezt még nem dobta el de amúgy teljesen jó a Western Digitál is amit kivettem külső AXAGON NVME tipusú adapterbe is kiválóan működik azóta természetesen az érintkezői tiszták és sérülésmentesek nem az okozta a hibát.
2023. máj. 19. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!