Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek? Nem...

Milyen laptopot vegyek? Nem videószerkesztésre kell nem játékra hanem csak átlagos használatra írás emailezezes kép csatolás weblap böngészés s és ilyesmi. Nem tudok kiigazodni ez a 80 100 150000 Ft os laptopok között és nem valami gagyit szeretnék.

Figyelt kérdés
Mert ugye vannak használtak amit nem tudom hogy érdemes e
2023. máj. 7. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

A processzor legyen minimum i5-ös, ne ragadj le az i3-nál. Memória 8 GB RAM, a merevlemez legyen SSD, szerintem minimum 1 TB, mert manapság magas tárhelyigénye van már mindennek, 4K-s videók, 60 akárhány megapixeles képek pillanatok alatt megzabálják az 512 GB-ot.

Videokártyából jó lesz az integrált Intel UHD.


De szerintem ez már inkább 200 felé közelít, de hidd el, hogy nem érdemes megvenni ezeket a Celeronos meg i3-as szutykokat, mert nincs annál idegesítőbb, mikor már a böngésző és a fájlkezelő is lassúskodik, lefagy, ha meg fut a Windows Update a háttérben, gyakorlatilag használhatatlanná válik a gép.

2023. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen ez van kb. most a régi laptopommal
2023. máj. 7. 14:08
 3/17 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos az SSD, az felelős főleg a lassúságért, de szerintem a HDD már ki is kopott, azzal olcsósítják a laptopokat, hogy csak 128 vagy 256 GB-ot adnak, ami a Windowsra éppen elég. 1 TB alatt ne állj meg.


A másik, hogy szerintem az i5-ért is fizess rá, ha megteheted, ezek a 2 magos laptopos i3-ak szart sem érnek már. Az internetsebességedet sem tudod kihasználni, a Digi is írja, hogy minimum i5-ös proci kell a gigabites sávszélesség kihasználásához, ráadásul asztali verzió, a laptopokban pedig ugyanaz a nevű CPU vagy VGA ugye jóval gyengébb.


Memóriából is felejtsd el a 4 gigát, de már az is kiment a divatból nagyjából.

2023. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tehát 200. És konkrét típust tudsz javasolni?
2023. máj. 7. 14:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Most gyorsan csekkoltam a laptop.hu-n, inkább már 230 az a 200 sajnos. Típus szerintem mindegy, ugyanazokból az alkatrészekből épül fel mindegyik, a márka gyakorlatilag csak a design-t meg az összeszerelés minőségét adja meg. A legolcsóbb mindenképpen a Lenovo lesz, sokan szidják, hogy kínai, szar minőségű, de szerintem ez relatív dolog. Nekem is az van 4 éve és semmi baja, pedig játszok is vele, és soha nem pasztáztam újra meg ilyesmi, nem is nagyon takarítom.

Ha valamin spórolni akarsz, akkor az a márka legyen inkább. Ha még így sem fér bele, akkor legyen i3, de az SSD és a 8 GB RAM maradjon. Esetleg vedd 512 GB SSD-vel, vagy ha nagyon muszáj, 256-tsl, amin legalább a Windows gyorsan fut, aztán adattárolásra veszel egy külső HDD-t.

2023. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szóval az én végső tippem egy ilyen:

[link]


Aztán egy 20-asért még vegyél hozzá egy külső HDD-t.

2023. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az elöbbi linkelt laptopon nincs windows 10 alapból előre telepítve "NOS".


Linkelek egy másikat olcsóbban(én már vettem magamnak egy dell laptopot az emagnál újracsomagoltat)

Ha megfelel amd-s procival, illetve előre telepített windows 10-el(121 900Ft):

[link]


Egyébként gyengébb, mint egy i5 1135g7 proci, de nem hiszem hogy annyit számítana.

Egyébként ha úgy van egy i3 procis laptop is lehet megfelelne?

2023. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7 vagyok inkább ne válaszd, a leírásban az újracsomagolt esetén

az alábbiak miatt inkább ne válaszd:


"Használat erős jelei a terméken, kompatibilis csomagolás, látható foltok a képernyőn, hiányzó kiegészítők"


Szóval amit a 6# válaszoló írt az jó laptop csak nincs rajta operációs rendszer. Ha szükséged van előretelepített windowsra akkor érdemes olyat választani.

2023. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Melyik Windows kell manapság?
2023. máj. 7. 17:06
 10/17 anonim ***** válasza:

Windows 10 van még és támogatott.

A windows 10-es gépet lehet frissíteni windows 11-re szóval itt igazából mindegy.

Ha nincs rajta operációs rendszer akkor vagy valami linux disztribúciót vagy tudsz venni windows kulcsot és azzal kell majd aktiválnod a windowst.

A windowst pedig neked kellene letőlteni és pendrivera kiírni és utána be bootoltatni és úgy elindítani a telepítést ahol majd a windows 10 aktivációs kulcsot meg kell adnod.


Ebben az esetben lehet egyszerübb lenne valami előre telepített windowsos gép?

2023. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!