Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD NVR-ben, van-e valakinek...

SSD NVR-ben, van-e valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Meghibásodás esélye? Gyorsabb-e? Érdmes-e?

2023. máj. 11. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyorsabbat hogy érted ? 1 órás felevtelt 10 másodperc alatt vesz fel vagy mire gondoltál ?
2023. máj. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert az SSD-k nem szeretik, ha ugyanaz a cella sokat van használva. Hogy bírja az NVR-ben, nem rövidül le nagyon az élettartama?

Másrészt sok kamera esetén a sebesség korlátozza a felvételek és az egyidejűleg visszajátszható kamerák számát. Javít-e ezen az SSD?

Olcsóbb, mint a winchester, de nem dobja-e fel hamar a talpát, ami miatt hosszú távon mégis a wincsi olcsóbb megoldás?

2023. máj. 13. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Lerövidül de nem számottevő.

Én mondjuk ha több kamerát használnek akkor több merevlemez lenne benne. Egyszerűbben több ráfér, és ugye ha már több mint 50 kamerás rendszerben gondolkodom csak meg tudok finanszírozni meg egy merevlemezt.


Addig meg teljesen felesleges tekintve a 32 kamera 4k maximum 140 megabit ennek a duplajat 64 kamera tartósan a legvckabb merevlemez is tudja miközben legalább meg 20 csatornát nézhetsz róla vissza egyszerre . Nem tudom elképzelni hogy ahol ez nem elég ott ne legyen pénz meg 1-2 merevlemezre, főleg mert az ilyen rendszereknél adatot kell tárolni sokat ami több merevlemezzel biztosabb megoldás

2023. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak 16 kameráról van szó, 5 megapixelesek. Az NVR csak a H264-et tudja. Az NVR-ből kiolvasott infó szerint az adatsebesség 4000 és 8000 kb/sec között mozog a H264 tömörítés mellett. Csak 1 db. merevlemez tehető bele. Valami probléma mégis van a sebességgel, mert a 16 kép folyamatos felvételével párhuzamosan csak 2 képet tud visszajátszani. Az általad írt 140 Mbit katalógus adat lehet, és egymás után következő adatok kiolvasására vonatkozik, de itt 16+2 hely között kell ugrálnia a fejnek.

Nem pénzkérdés a dolog, mert van benne winchester. Az SSD-re cseréjéről gondolkodom. De nem tudom, ez javít-e rajta valamit, és főleg azt nem tudom, fogja-e ezt bírni az SSD.

2023. máj. 15. 01:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Az előbbihez hozzáteszem - kameránként 4000 és 8000 kb/sec.
2023. máj. 15. 01:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld ki. A 16 kamera leírásod szerint 128megabit körül van, egy 7200as merevlemez rawban 1.3 gigabit felett visz ha összevissza kell írnia akkor 500 korul van a vége, tehát a 128nal azért van ott meg tartalék.


Leglassabb hdd amivel volt dolgom (és tönkre is megy) egy 4tb-s toshiba x300 (vagy P nem tudom az olcsóbb típus) O is képes ekkora sebességgel random írni folyamatosan de annál mondanám hogy rezeg a léc.


Ezért egyszerűen kizárnam azt hogy a merevlemez okozza a bajt, ellenben mivel adott az adatmennyiség és megadják a SSD tbw értéket így kiszámolható meddig kellene bírnia. Vagy simán kisebb ssd-vel egy teszt az nem nagy összeg.


De mint írtam, a merevlemeznek ezt birnia kell

2023. máj. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"kizárnam azt hogy a merevlemez okozza a bajt,"

Gyárilag állítják be, hogy hányat tud visszajátszani. 2 MPixeles képből van olyan NVR, ami 16 képet tud rögzíteni és mellette egyidejűleg 16-ot lejátszani H264 tömörítés mellett. Erre 400kép/sec adatot adnak meg. Feltehetően "okos" emberek gyártják az NVR-eket, ha nem lenne valamiféle sebességkorlát, akkor nem korlátoznák a visszajátszható képek számát.

Ha nem a merevlemez sebessége a korlát, akkor a korlátozásnak mi oka lenne, és miért nem térnek át az olcsóbb és sokkal gyorsabb SSD-re??

A TBW értékből azért nem tudom megbecsülni az élettartamát, mert nem ismerem a rögzítők programját. Ha például a számláló(ka)t egy fix helyre teszik, az a cella sokkal több "pofont" kap, igen hamar eléri a megadott végső értéket. Lehet, hogy az SSD-hez teljesen másképpen kellene megírni a programot, a gyakran használt cellák helyét folyamatosan változtatva?

2023. máj. 16. 22:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, ha a programot így limitaltak akkor nincs miről beszélni mert az nem a merevlemez limitje.


Az SSD magától csinálja a balancingot a cellakon, a Windows swap file-ja se nyirja ki mindndkinek hetek alatt az ssd-t, így ettől nem kell felni

2023. máj. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"mert az nem a merevlemez limitje"

Éppen ez a kérdés, hogy miért korlátozták. Nem-e mégis a merevlemez sebessége miatt?

2023. máj. 18. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!