Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érhet-e többet egy hdd, mint...

Johnny walker kérdése:

Érhet-e többet egy hdd, mint amikor vettem?

Figyelt kérdés
Több mint 13 éve vettem egy Samsung 1 TB HDD-t, ami azóta a gépemben van. Talán megvan a számlája is, hol és mikor vettem. Még mindig 100/100as, lehet egy jó szériát fogtam ki. Gyüjtői szemmel nézve lehet ez érték, ha ne adj isten még 10 év múlva is müködik 100/100 on?

2023. máj. 19. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha tele van pótolhatatlan adattal akkor a hdd értékének többszörösét is kiperkáljak az adatmentőnek.. 🙄
2023. máj. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hdd nem nagyon megy tönkre 10 év után(de amúgy sem a kora számít, hanem az indulások/leállások száma, simán lehet hogy 10 év alatt annyit használtad mint más két év alatt), az meg hogy lejelenti a szoftvernek hogy 100/100 nem jelent semmit, ettől nem lesz benne semmi különleges. Na meg őszintén, 10 év az informatikában legfeljebb arra elég hogy elértéktelenedjen a cuccod, 30 éves tökéletesen működő gépekért is aprópénzt adnak. Hdd nem egy izgalmas hardver, ha egy ritka szériás dupla gpu s kártya lenne pl biztosan lenne akit érdekel, ha másért nem a polcra kitenni, de az ára akkor is töredéke lenne annak amennyiért anno elkelt(vagy nem tudom, talán ha még mindig fóliás lenne? Biztos van az a barom).
2023. máj. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért érne többet egy tömegével gyártott HDD?
2023. máj. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy használt női ruhát el tudnál felárral adni 13 év után..? 😁
2023. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, merevlemezből pont nem ér semmit a régi, maximum egy nagyon korai darab a 80as évekből, és arra is nagyon kicsi az igény.

Retró géphez is jobb egy compact flash kártya CF-IDE adapterrel, több retró youtubernél is láttam ilyet.

2023. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5/

Régi pata retro gépekbe is berakható bármely mai sata lemez egy 2eFt-os sata-pata átalakítóval, legfeljebb az ezredforduló előtti biosoknál kell figyelni a 137GB limitációra.

Ezért nem érdemes öreg hdd-t venni.

2023. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát ez nem. Régi ramok, videókártyák, csomó spéci cucc van amit megvehetnek modern vagy drágább áron, ha valaki gépébe pont az kell és már nem gyártják. De a hdd az nem ilyen, azzal csak a ráfizetés lenne, és értéktelenedik, amortizálódik, és az újak sokkal jobbak és gyorsabbak is.
2023. okt. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!