Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek program...

Sofi_ kérdése:

Milyen laptopot vegyek programozáshoz?

Figyelt kérdés

Jövőre kezdem a mérnökinformatikus szakot, ezért szeretnék laptopot vásárolni, tudom, hogy az egyetemre nem feltétlenül kell egy erős gép, de minél előbb szeretnék gyakorlati helyen dolgozni ezért szeretném ha bírná a programozást/munkát is.


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.:)



2023. máj. 20. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Magához a programozáshoz szinte bármilyen gép megfelel, kivéve, ha valami 3D-s grafikát programozol, vagy valami.

Minél nagyobb a képernyője, annál kényelmesebb lesz rajta a munka.

4GB RAM alá nem érdemes menni.



Viszont számolj azzal, hogy később sem akarsz-e jobb gépet?

Mert ha igen, akkor később már bánni fogod, hogy minek vetted meg ezt, ha egy kicsivel többért már sokkal jobb gépet vehettél volna.

2023. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Én mostanság a 13as oled kijelzős dell xpseket nézegetem, hogy könnyű legyen cipelni, 32 gb ram, cpu mindegy és legalább 11Tb nvme ssd. Ettől függetlenül munkához adnak gépet, a legtöbb nagyobb helyen nem is használhatod a sajátodat.
2023. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Vegyél egy használt ThinkPad T480-at. Mostanság kerültek a használtpiacra, mert a cégek cseréltek új modellekre.

Amúgy egy krumplin is lehet programozni. Amíg nem GPU intenzív jobokkal küldenéd meg a masinát, addig egy 8 éves gép is bőven elég. 8-16 GB RAM, FullHD kijelző, 8. generációs i5U több mint kiszolgálja az összes igényt.


Sokan azt hiszik, hogy a programozáshoz valami jó erős masina kell. Ez naaaagyon nincs így. Amit egyetemen írsz programokat, azokhoz egy 2014-es gép is bőven sok. Ha meg erősebb gép kellene, mert mondjuk ML, AI, GPU, akkor bérelsz cloudon erőforrást amíg szükséged van rá, vagy az egyetemi clusteren futtatod a dolgokat SSH-ról.


Munkahelyen adnak céges gépet. Ha saját eszközzel kell dolgozni, akkor menekülni kell arról a munkahelyről, mert az semmi jót nem jelent.

2023. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Egy jó Thinkpadet vegyél. #3-as válaszadónak igaza van, egy használt t480 tökéletes lehet. A magyarországi árakat nem tudom, de cseh-szlovák oldalakon 300€ körül beszerezhetők 2 év garanciával.
2023. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Nem konkretizáltad, hogy melyik egyetemről van szó, de pl. BME-en kell androidra fejleszteni egyik tárgy keretében és ott egy azért egy komolyabb gép kell, hogy a házit össze tudd rakni az otthoni gépen, mert az android studio azért elég lassú, ha a minimum rendszerkövetelményeket teljesíted csak.


Szóval én mindenképp 16 GB RAM-ra mennék.

2023. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is csak az Android miatt mondanám hogy kell erősebb gép mert az gyilkosan lassu. Minden másra egy 10 éves gep több mint elég. Szóval 512gb SSD hogy minden elférjen és egy olyan CPU ami a passmark alatt minimum 12000 pontot teljesít és 16gb ram. Ez tuti elég lesz. A többi pénzt meg monitorra koltsed mert úgy gondolom annál nagyobb szívás mint laptopon programozni kevés van.
2023. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
83%

Leírom én milyet vettem mielőtt elkezdtem:


1 TB SSD;

16 GB RAM;

INTEL Core-i7 1065G7 processzor;

NVIDIA® GeForce® nVidia GeForce MX330 2GB videokártya


Garantáltan nem lesz semmi bajod egy ilyennel, nekem se volt eddig.


Ha nem szeretnél ennyit költeni akkor felezd meg az SSD-t de mindenképpen legyen benne, nagyon lassúak tudnak lenni egyes fejlesztő környezetek HDD-n. Processzorból sem feltétlenül kell az i7 de egy i5 alá nem adnék.

2023. máj. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Ha lehet erőset.
2023. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!