Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bővítettem ramot és most...

Bővítettem ramot és most egyfolytában kifagy a fivem amikor fellépek egy szerverre valakinek van valami ötlete?

Figyelt kérdés

eddig hyperx ramom volt 2x4gb és 2666 mhz

most 2x8 gb Teamgroup 2666 mhz

És próbáltam már mindenhogy cserélgetni most jelenleg be van rakvi mind a 2 fajta és már azt is próbáltam hogy a régit kivettem.

alaplap: asus rog strix b360-g gaming



2023. jún. 1. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Késleltetés,feszkó ugyanaz a ramoknál?
2023. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen ugyan az
2023. jún. 1. 20:10
 3/10 A kérdező kommentje:
mégse a réginél a késleltetés cl 16 az ujnál cl19
2023. jún. 1. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez fontos paraméter, egyformáknak kell lenniük.
2023. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
#4 dehogy kell egyformáknak lenniük, a gyorsabb igazodik a lassabbhoz, a cl16 os megy majd cl19 en és kész.
2023. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de mégse jó az uj ram valószínűleg hibás vagy nemtudom használtam vettem és valami gebasz van vele
2023. jún. 2. 00:09
 7/10 anonim ***** válasza:
5) ez egyáltalán nem biztos, mint ahogy a példa is mutatja.Az órajel esetében van rá esély,de a késleltetés különféle problémákat okozhat.
2023. jún. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 nem tudsz össze-vissza órajellel, vagy késleltetéssel memóriákat használni, ha akarnál sem. Bioson belül is egy beállítási lehetőséged van, nem per foglalat/stick.

Ezen a véleményen van pl a Crucial is - de hát tudják is ők.

[link]


What happens when you install DRAM modules of different speeds?


Nothing exciting.


While you can technically mix speeds, there is one important thing to note: your DRAM would all run at the speed of the slowest module. For example, if you have a DDR3 1333MHz system and install a second module at 1600MHz, they would both run at the 1333MHz speed.


The same thing happens with modules that have different latencies. The system will run based on the module with the slowest timings. Another thing to keep in mind is what speeds your motherboard can handle. If your motherboard can only handle a 1333MHz module, then a 1600MHz module would run at 1333MHz.


What about DRAM modules with different voltages? You guessed it: both modules would run at the higher voltage.

2023. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem.De miért nekem írod az 5-ös helyett..?
2023. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Egyrészt mert az ötös én vagyok, másrészt meg mert teljesen ellentmond a linkelt oldal annak amiről beszélsz. Órajel, késleltetés, és feszültség mind automatikusan a legrosszabbhoz fog igazodni. Nem okoz problémákat, mert nem lesz különbség köztük, a gyorsabb tud lassabban működni.
2023. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!