Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul be gép. Mit kell...

Nem indul be gép. Mit kell csinálni vele?

Figyelt kérdés
Mikor SSD-t akartam bele rakni akkor már nem reagált semmit a márka kijelző után, csak a fekete lyuk belsejét. Most kihúztam mindent, ugyan ezt csinálja. De miért mikor a SATA Kábelt és az SSD-t is kihúztam? HDD van még benne, az is csatlakoztatva van, azzal sem indul el, BIOS-ba se lép be valamien okból. Mi a teendő?
2023. jún. 2. 18:01
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
42%

Remélem teljesen áramtalanított állapotba piszkáltad, és ügyeltél az ESD védelemre, legalább annyival hogy nem nejlon gatyába szereltél pamut szőnyegen.


Első körben nézd meg a csatlakozókat, nem-e mozdult ki valami a helyéről.

2023. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem piszkálnám a gépet ha áram be lenne kapcsolva. és miért mozdult volna el bármi is? SSD-n sikeresen futott a gép, mert adatokat sikeresen át raktam. De valamiért nem akar beindulni. Mert az a "_ villogás" a indítási problémákra jelez
2023. jún. 2. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát egy darabig ment ssd-vel. Próbáld meg resetelni a biost (vedd ki az elemet fél percre, makd tedd vissza) és nézd meg, hogy a biosba legalábn be tudsz-e lépni.


Ha nem, akkor az alaplan leírásában keresd ki azt a részt, ahol leírják, hogy hány csipogás mit jelent, majd számold meg mennyit csipog, hátha az alapján többet fogsz tudni.


Ha ez se jön be, akkor szépen lassan húzd le a dolgokat egyesével (hdd, ssd, vidi kari, ram, egyéb kiegészítő), és minden lehúzás után próbáld bekapcsolni. Ha egyszercsak sikerül, akkor az utolsó lehúzott dolog a problémás.


Ha ez sem, akkor gyanúsan az alaplappal történt valami

2023. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, SSD-nél berakással kezdte. Csipogni nem tud, mert nincs benne csipogó. A többit megpróbálom
2023. jún. 4. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!