Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop m2-es SSD csere újratel...

Laptop m2-es SSD csere újratelepítés nélkül?

Figyelt kérdés

Lehetséges-e kicserélni egy laptop SSD-jét kicserélni, úgy hogy nem kell újratelepíteni a gépet (A C meghajtómon van minden).

pl.:Van olyan amivel át lehet másolni/clone-ozni az ssd-t és ha kicserélem akkor minden úgy működik mint régen?



2023. jún. 6. 15:02
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Átklónozhatod. Van olyan klónozó programok, amivel image file csinálhatsz a régi SSD -ről pl egy külső vinyóra. Majd miután kicseréled az SSD -t, megint bebootolsz a klónozó szoftverre, ami ráírja az image file -t az új SSD -re.


Tud ilyet többek között az Acronis True Image, vagy CloneZilla is.

2023. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Pendrivera tett Macrium-al elmented a lemezképet hálózatra, kicseréled a ssd-t majd hálózatról helyreállítod az eredeti állapotot.

Ha változott az ssd méret akkor egerészve húzd át, méretezd át a partíciót.

2023. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, Macriummal csináltam végül.

Most azonban azzal a problémával találkoztam, hogy az új 1T-ás ssdt nem tudom összevonni a partíciókat szóval van egy 250gb-os és egy 750gb-os.

Ez valahogy meg lehet oldani?

2023. jún. 9. 14:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül ez is sikerült csak mozgatnom kellett a mellette lévő partíciót
2023. jún. 9. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!