Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon működne ezzel a RAM-mal?

Vajon működne ezzel a RAM-mal?

Figyelt kérdés

Van egy Shuttle X50V4-em, amibe SODIMM DDR3L RAM való, legfeljebb 8 GB-ig támogatott a gyártó szerint. Na most, ami benne van memória, az csak 2 GB, nagyon kevés. Nemrég adtak nekem egy SK hynix nevű 4 GB-os, szintén SODIMM DDR3L RAM-ot, amit bele is tettem a gépbe, de nem működik vele. Ha bekapcsolom, csak a power LED világít, semmi mást nem csinál, pedig az is ugyanúgy SODIMM DDR3L. Próbáltam többször kivenni-visszatenni, megtisztítani, hátha csak érintkezési hiba van, de semmi. Persze ami eddig is volt benne RAM, azzal működik.

Arra gondoltam, hogy vennék egy ilyet: [link]

Ezzel vajon működne? Az órajel az asszem egyezik a mostanival (bár mindegy, mert csak 1 slot van benne, "soloban" menne), nem tudom, hogy megérné-e ezt megvenni, mert ha nem működne, akkor elég nagy veszteség lenne ennyi pénz nekem, de ha működne, akkor megérné. Arról az SK hynix RAM-ról nem tudok semmit, másik olyan gépem, amibe jó, nincsen, szóval gőzöm sincs, hogy másik géppel menne-e.



2023. jún. 6. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze ami eddig is volt benne RAM, azzal működik

Ez esetben fennall a lehetosege hogy a 4 gigas modul hibas. Azt nem tudod kiprobalna egy mas gepben?

2023. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom kipróbálni, a kérdésben is említettem, hogy nincs másik olyan gépem, amibe ilyen RAM való.
2023. jún. 7. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Hynix 4 GB-os modullal mi van azt nehéz megmondani így... lehet, hogy hibás tényleg.


A másik, amit linkeltél az ugyebár 8 GB-os, tehát gondolom azon filózol, hogy 2 + 8 már több mint a gyár által írt maximum?


Az Intel oldala szerint 16 GB-ot is támogat a gépben lévő processzor:

[link]


Mivel itt elsősorban a processzorba integrált memóriavezérlő az ami számít, ezért esélyes, hogy 16 GB a valós limit, nem 8 GB.


De persze a rendőrön és a halálon kívül semmi sem 100% biztos.


Neten rendeld a 8 GB-os modult, akkor elvileg a 14 napos elállás keretében vissza tudod küldeni (ha nem megy).


-


Másfelől viszont én nem biztos, hogy 7-8 ezer Forintért még vennék bármit is egy ilyen öreg (már újkorában is gyenge, most már őskövület) géphez.


Gondolom DDR3L nincs olyan sok újonnan már, ezért találtad ezt a 8 GB-os példányt az Alza oldalán?


Esetleg használtak között találsz kisebbet olcsóbban:

[link]

(mondjuk ezt akkor nem lehet visszaküldeni, de csak 2000 Forint)


A MHz nem annyira számít, abban az értelemben, hogy a gyorsabb RAM tud lassabban is menni. Továbbá ha a gép (alaplap/processzor) tud 1600 MHz-et, de az egyik modul csak 1333 MHz-es, akkor 1333-on hajtja mindkettőt (ami persze nem ideális, de menni megy).


A 7-8 ezret azért sokallom, mert 50-60 körül már ilyen all-in-one monitorba épített gép is van használtan sokkal újabb és erősebb (ha meg nem fontos az all-in-one forma, akkor meg már 40-ért össze tudsz szedni sokkal jobb gépet...).

2023. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába tud 16GB-ot a proci ebbe a gépbe csak max. 8GB-ot lehet tenni.

[link]


Muszáj lesz keresned egy ismerőst aki próba erejéig tud neked kölcsönadni 4 vagy 8GB-os memóriát.

2023. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!