Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram kompatibilitás(Alapla...

Ram kompatibilitás(Alapla Asrock B450M Pro4, Ryzen 5 2600 processzor) 4x8 GB kevesebb Mhz-en fog menni mint 2x8 Gb?

Figyelt kérdés
Tehát adott a fenti két hardver, jelenleg van benne két G.Skill 3200 Mhz 2x8 Gb ram, ez 2933 Mhz pörög, feljebb emelve játék közben kifagy. Szeretnék mellég még 2x8 gb ugyanilyen ramot, viszont kérdés, hogy a 4x8 Gb az még kevesebb Mhz-en menne csak? Anyagi szempontból ez lenne előnyösebb mint lecserélni az egészet 2x16-ra, de ha meg lassabb lesz az egész akkor megint nincs így értelme...

2023. jún. 8. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Ez picit olyan mitn a lottó, bár alapvetően minden proci memoriavezérlője jobb szereti a két modult mint a 4-et, ettől függetlenük nem lehet előre megjósolni a dolgot, lehet minden gond nélkül fognak ezek is menni azon az órajelen, elhet, hogy közel sem fogja bírni a 4 együtt.
2023. jún. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

A G.Skill RAM-ot egyet se tegyél bele mert problémák vannak evvel a márkával.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2023. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a ryzen 7 2700 bírja a 3600 mhz-s 4x8gb ramokat 3400on. 3600mhzt csak 2 stickkel tudtam belőle kisajtolni. Feszültségek buherálásával lehet menne több, de nem szórakoztam azzal már.
2023. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most is ugye az a baj, hogy ha nem játszom simán megy, viszont játék alatt 3200 Mhz kifagy... Leírás alapján én annyit tudtam kibogozni, hogy ez a fajta ram 4x8 gb konstrukcióban 2133 Mhz-en menne? Ez azért jóval kevesebbnek tűnik 3000 Mhz-hez képest. Mi akkor a javaslat?
2023. jún. 8. 22:03
 5/8 anonim ***** válasza:

A kettes kommentjét már tudom melyik az adott kérdésben, de azért ez is odavág, hogy egy kérdés alapján hozta össze, hogy ne vegyen...

Az meg ne is zavarjon, hogy pl németeknél pár tech csoport konkrétan megszavazta a legjobb márkának abban az évben:

[link]

igen, rengeteg gond lehetett velük, de amúgy is az internet másból sem áll csak Gskill-re panaszkodó userekből.

2023. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lényegében lehet hogy egyenlőre ne vegyek inkább több memóriát, hanem processzor csere után? Először videókártya csere lesz, aztán gondoltam még memóriát végül még egy ssd-t, de lehet akkor processzor cserét is be kell iktatnom... Ebből próbáltam kiindulni: [link]
2023. jún. 8. 22:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy lecserélhetem még 2x16 3000 Mhz...
2023. jún. 8. 22:17
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Az Asrocknál korrektül megadják az AMD IMCjének gyári specifikáiót, amit az AMD garantál.


Ahogy írták kicsit játszani kell a beállításokkal sé a feszültségekkel és akkor mennek azok feljebb is, de igazából a 3000-res Ryzenektől jött el az a korszak amikor az egy kattintásos 3600 gond nélkül megy mindenen két modullal. Néggyel még ott sem mindig ( sőt, ez sok esetben még a 7000-res Ryzeneknél is probléma, sajnos ilyen a memóriavezérlő ).


Ha akarsz később processzort is cserélni akkor előbb azt cserélj és inkább ahhoz vegyél 2x16GB DDR4 3600-at. Ha maradnál a mostani mellett akkor nézd meg, hogy single rank vagy dual rank ez a GSkill kit, ha single és tudsz venni ugyanilyet akkor van esélyed hogy némi feszültségemeléssel megy majd a 4 modul 2933-at, vagy akár feljebb is ( lásd a fentebbi hozzászólót ) de a 2 modulos megoldás az egy tisztább,szárazabb, biztonságosabb érzés. :D

2023. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!