Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Air M1 (2020) megéri...

MacBook Air M1 (2020) megéri hosszú távra?

Figyelt kérdés
Leginkább fájlkezelésre, szerkesztésre, internetezésre, néha filmezésre használnám, nem nyúznám. A lényeg az, hogy stabilan, legalább 5-6 éven keresztül lassulás, meghibásodás nélkül használhassam. A windowst futtató laptopokkal rossz a tapasztalatom a hosszú távú stabilitás terén. Mennyivel lehet jobb ebben a MacBook egy hasonló vagy kissé alacsonyabb árkategóriás “windows” gépnél? Amikor ezt írom 362K a legolcsóbb árukeresőn.

2023. jún. 13. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van, és nem romlik el, akkor megéri. Nagyon jó kis gépek ezek. De ha nincs szerencséd, és például képernyőhibás lesz, akkor dobhatod ki. Horror áron akarják majd javítani. És Apple fanboy vagyok, de ha vennék inkább valami windowsos ultrabookot vennék szerintem kiterjesztett garanciával.
2023. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tárhely nem bővíthető, se a ram. Ezek tudatában, korlátaival, ha neked elég, akkor abszolút jó lehet hosszú távra is.
2023. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

MacBook akkor éri meg ha sokat/többet használod laptopként, mint hálózatra dugva asztali gépként. Akkumulátor üzemidőben toppon van, ezzel együtt akksiról képes közel a 100%-os teljesítményét leadni.


Ezzel szemben a kontra az, - mint fentebb is írták - nagyon drága a szervizelése és nem bővíthető.

Így ha ez mellett döntesz és hosszótávra, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, hogy elegendő kapacitású konfigot válassz.


Amit te leírtál igények arra egy olcsóbb, U-s Cpu-s windows ultrabook is elég.

2023. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2018-tól volt Macbookom 2023-ig (5 év). Először egy Intel-es Macbook Air 2017-t használtam ~2022-ig, aztán vettem egy M1-es Macbook Pro 2020-at akciósan 470k-ért, és idén adtam el használtan 330k-ért. Sajnos az ára az M2-es kijövetele után megzuhant.


Azért adtam el, mert van asztali PC-m (Windows), és egyáltalán nem használtam. 1 év alatt még mindig 97%-os volt az akksija.


Mit akarok ezzel mondani?


Mindkét gépet újonnan vettem, az Air nagyon gyengusz volt, de 4 év alatt rommá nyúztam. Sajnos szinte mindig töltőn volt, asztalnál, és ezért az akksija 4 év alatt romokban hevert. Amint láthatod, nekem ezért is felesleges a laptop, mert asztalnál használom, tehát egy olcsóbb Mac Mini sokkal jobb választás lenne, ha a játékok miatt nem lennék Windowshoz kötve.


Az előző válaszolók jól mondják, akksiról érdemes használni!


A másik amit mondani akarok, hogy az M1-es Macbook-ok zseniálisan jók és megbízhatók, tehát nem lesz rossz vásárlás, de intenzív használatnál 5-6 év után sem lesz sokkal jobb mint egy Windows-os laptop.


Amúgy az enyémben szerettem a touch bar-t, az az Airben nincs, de igazából nem ad semmi extrát. Illetve venti sincs, ami nekem a Pro-ban szinte soha nem kapcsolt be. A kinézet még más, de elég hasonló a két laptop.


Amit még tudok ajánlani, hogy ha árazási okoból a 256 GB-osnál maradsz, akkor ne a 8 GB RAM-osat vegyed, mert nagyon kevés!


Hátrány lehet viszont, hogy ha még nem használtál macOS-t, akkor agyf*t fogsz tőle kapni, nagyon nehéz rászokni. A trükk az, hogy ne Windowsként próbáld használni, mert semmi sem úgy van benne. Szokd meg az Apple logikáját.


Utolsó gondolat, hogy nézz körbe a használt piacon, mert nagyon jó kis gépeket lehet találni!

2023. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok: még annyit, hogy nálunk a cégnél mindenkinek Macbookja van. Én 2021-es Macbook Pro 14-el dolgozok, de sokaknak van 2020-as Air-je vagy Pro-ja, vagy 2019-es Inteles-e, és hidd el, láttam már egy pár brutálisan szétnyúzott állapotút, tehát a Macbook akár mennyire is masszív, az idő megteszi a hatását. :D


Ha napi 8 órában folyamatosan nyúzza valaki, akkor egy Macbook is szét kopik, főleg ha nem vigyáznak rá annyira. Én amúgy külső egérrel és Magic Keyboardal használom monitorhoz kötve, tehát nem nyúzódik a gép teste.

2023. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem igen megéri. pláne ha jó áron kapod. nekem Mac minim van M1 chippel, én nagyon szeretem, nekem bevált. én megvenném a helyedben
2023. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!