Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen e-book olvasót javasolt...

Milyen e-book olvasót javasoltok, 50-80e ft környékén?

Figyelt kérdés

Üdv! 3 éve vettem egy ebook olvasót (Alcor Myth), ami, bár olcsó volt nagyon, és 30-35 könyvet elolvastam vele (tehát visszahozta az árát), sajnos kezdi megadni magát, a bekapcsoló gomb már nem működik (olcsó húsnak, ugyebár..). Gondolkodtam egy újon, nézegettem is őket (nyilván a Kindle a top), de számomra érthetetlen okból szinte mindegyik érintő képernyős, amit én nem tudok hová tenni (lehet, hogy kényelmes, de mégse egy tabletet szeretnék). Nekem amik fontosak:

- nyomógombos legyen

- legyen kapcsolható háttérvilágítása

- 6-7" bőven elég

és kb ennyi. Kíváncsi lennék, aki talált hasonlót, mik a tapasztalatok, miket tudtok ajánlani? Az érintőkijelző számomra ismeretlen előnyeiről is meggyőzhető vagyok (amennyiben van ilyen), de wifis/5g-s/rezgőmotoros/3D-s/beépített indukciós sütőlapos eszközre nincs szükségem, elvégre csak olvasásra használnám. Köszi előre is!



2023. jún. 19. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen gombos csak a legprimitívebbek között van, amik nagyon régi konstrukciók. Olyan esetleg van, amin vannak lapozógombok, de más nem nagyon. A legjobb, ha mindkét oldalon van előre-hátra lapozás, de ez manapság már luxusnak számít... Ezeket találtam:

[link]

[link]

[link]

Én lehet, hogy félretenném a fizikai gombot, ha pl. Android fut a gépen, és szinte bármit (pl. másik olvasót, vagy egyszerű játékot) is feltehetsz.

2023. jún. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Köszi, a 2. nagyon tetszik így elsőre, bár a márkát nem ismerem. Miért lett ekkora luxus (vagy épp primitív) a fizikai gomb? Nem kényelmesebb az? Illetve az érintő kijelző nem sérülékenyebb? Nem használtam még olyat, nem tudom, de nekem tök furcsa.
2023. jún. 20. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
A luxust úgy értettem, hogy ritka kb. 10 éve, amióta megjelent a Kindle Touch, de ez egyáltalán nem kényelmetlen, nem kell lapozáshoz "húzogatni" a kijelzőt, csak megérinteni a szélén. A képernyő nem sérülékenyebb, mint bármelyik másik, ha vigyázol rá, karcmentes marad.
2023. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na majd lehet elmegyek media-ba kipróbálni egy ilyet. Olvastam, hogy 1-2 kindle reklámokat is dobál, ha az olcsóbb verziót veszed meg :D remélem, ez nem általános.Illetve gondolom ezekre is lehet torrentezett ebookot másolni, nem? Egyik ismerősöm kérdezi.
2023. jún. 20. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Azok nem zavaróak.

[link]

Torrentben hadd ne segítsek...

2023. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hello. Nekem 2014-es Kindle Paperwhite 2 olvasóm van. születésnapomra kaptam, érintő képernyős. 100-nál több könyvet elolvastam rajta. Vettem hozzá mágneses tokot. Mai napig semmi baja. csak az elején egy töltéssel 1 hónapig bírta, most 6-7 napig. Mivel 60 fele közeledek és szemüveg nélkül már elég rosszul látok, de szeretek szemüveg nélkül olvasni, ezért nagyítom a szöveget. Viszont a 6"-os ha akkorára nagyítom, amit olvasni is tudok szabad szemmel, hát 5-6 szó ami ráfér. Nagyobbat akarok venni, ezt meg a lányom már lefoglalózta. Jelenleg Onyx, Kobo és Kindle között vacilálok. Alcort már régen is elvetettem.
2023. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elfelejtettem válaszolni a kérdés második felére. Lehet rá tölteni könyveket, sőt a calibre programmal egyszerűen lehet konvertálni a megfelelő formátumra.
2023. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!