Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó konfig lesz játékra?

Ez jó konfig lesz játékra?

Figyelt kérdés

AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz

ASRock A620M-HDV/M.2+ alaplap

Micron Crucial 32GB DDR5 4800MHz

Kingston NV2 2TB M.2

Thermaltake View 200 TG ARGB

Seasonic Psu B12 BC-650W Bronze

ASRock AMD Radeon RX 7600 Challenger 8GB OC

27" ViewSonic VX2718-PC-MHDJ Gaming Monitor


Hogwarts Legacy, Valorant, Warzone, Star Wars Jedi Survivor menni fognak 60 fps-el?


2023. jún. 22. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
27 colban nem lesz szép a 1080p, arra készülj fel. A többi jó lesz.
2023. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem miért pontozták le az egyest (bár ahogy látom mostanában kb mindegy mit írsz, valami fogyatékos akkor is lepontoz), 1080p tényleg kb 24" monitorig jó, 27" már láthatóan pixeles. Érdemes kipróbálni egy ilyen méretű, ilyen felbontású monitort valahol, mielőtt veszel.


A gépről:


1) Nem venném azt az alaplapot. Ez a rendszer így most menni fog vele, de a VRM annyira gyér, hogy ha mondjuk majd pár év múlva váltanál egy erősebb processzorra bármikor, az már gondot jelenthet neki. Működni fog, de ha lehet inkább ennél valamivel jobbat érdemes.

2) 32GB memóriát gondolom jövőállóság miatt veszel most, egyelőre a 16GB elegendő játékra, néhány szimulátor játék van ami esetleg szétmodolva többet meg tud enni (pl Cities Skylines), minden másnál felesleges. Viszont az alaplapodban 2db memória slot van - ha vennél egy magasabb kategóriás lapot, amiben van 4db slot, és abba most 2x8GB-t, esetleg majd 2-3 év múlva még 2x8-at amikor már lehet hogy fog kelleni, akkor most egy jobb alapokon lévő és ugyanúgy teljesítő géped lenne.


A videokártya most szerintem éri az árát, de a 8GB VRAM elég hamar kevés lesz új igényes játékokhoz, már most súrolja néhány cím olyan beállítások mellett, amire amúgy a kártya képes. Nem lehet rá azt mondani hogy nem jó deal, de egy 6700XT-t már ki lehet fogni ugyanennyiért sok garival, én inkább arra mennék a 12GB VRAM és alapból is nagyobb teljesítmény miatt - de ha mindenképp teljesen új kártya kell boltból, akkor 115 körül nem rossz a 7600.


1080p-ben menni fog minden 60fps-sel, igen, ray tracing mellett nem biztos.

2023. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Majd a saját bőrén (meg pénzén) megtapasztalja, hogy a 27 col 1080p monitor milyen rossz élményt nyújt, főleg játék alatt.

Én kettő azonos márkájú Asus 27 colos monitort használok. A fő monitor 1440p a másodlagos 1080p, mind a kettő 165Hz. Konkrétan az FHD-n már fél méterről is látni a pixeleket, a 1440p-n meg belekell bújni a kijelzőbe, hogy lásd a pixeleket.

2023. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam, hogy a 27 col jó ötlet. Mert ívelt monitort szeretnék ès azt mondták az 22-24 col körül nem a legjobb. De akkor ezzel jobban járnék?

[link]

2023. jún. 22. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem a 27 col a baj, hanem a kis felbontás. Teljesen igaza van az elsőnek, 1440p teljesen jó, szép éles képe van, és még nem is olyan katasztrofális a számításigénye mint egy 4k monitornak, de 27" 1080p-n konkrétan látod a pixeleket.
2023. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

R6-ban stabil platina voltam (3000 óra amiből kb 2000 csak solo gameplay) éveken keresztül úgy, hogy ívelt 24 colos FHD monitoron toltam.

A sok fotelhuszár meg állandóan osztotta az észt, hogy kompetitív játékot csak sík monitoron lehet játszani.

Valaki valamikor elkezdte ezt terjeszteni, a sok hülye meg azóta is nyomja. Persze mindezt úgy, hogy soha életükben nem ültek ívelt monitor előtt.

Legjobb amúgy ha bemész egy Euronics vagy MadiaMarkt-ba és ott látsz majd egy csomó monitort kiállítva. Érdemes egyszer rászánni az időt és saját szemmel végig nézni melyik monitor mit tud.

2023. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#6 gratula, de mi köze van a témához? Azért mondják, hogy nem az igazi mert kicsi a monitor és teljesen feleslegesen ívelt, jóformán szemből nézed az összes pixelt akkor is ha sík, az ívelt monitor előnye nem jön elő.
2023. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

amugy ha eleg messzirol nezed nem lesz az pixeles persze ha tehedet akkor vegyel 1440p monitort viszont sztem a 1080p 27 colon meg elheto persze a reszletek se lesznek a legszebbek


de amugy a gep az alaplap az fos foleg ehhez a procihoz vegyel valami b650est mar nem olyan dragak


a 32gb ram kezdesnek folos az arat inkabb tedd be a gpuba es vegyel 6700xtt ami sokkal jobban meglatszik mint a ram


a tobbi resze az elmegy tapbol en gold ala nem adnek meg kingfos ssdt se vennek soha az eletbe de ez egyeni velemeny

2023. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Végülis persze, a szoba végéből, a fotelban ülve is lehet nézni a monitort, akkor akár az 1080p is feleslegesen sok pixel.
2023. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

A VRM tökéletes abban az alaplapban. 120W TDP-ig tud fogadni és kihajtani procikat. A sima változat lenne gagyi, de ez a + változat már "jó", elfogadható VRM-mel rendelkezik.


RAM esetén ez elég lassúcska DDR5 szinten. nem tudom mi az ára, de kb 5600 mhz+ és CL32 (vagy alatta) lehetne az alap cél. A CL érték semmiképp se legyen magasabb 32-nél.


Az NV2 meg... persze, olcsó, gyengébb képességű, de játékra lesz. Oda tökéletesen totálmindegy, mert semmi különbség nincsen betöltési időkben. Még egy sata ssd se lenne gáz, csak már ott tartunk, hogy az nvme lassan olcsóbb, de legalább megéri a felárat.

2023. jún. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!