Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jó a számítógép?

Miért nem jó a számítógép?

Figyelt kérdés
Adott egy OptiPlex 790-es gép, windows 11-el. Egy hirtelen áramszünet után nem képes bootolni. Van benne egy 240gb-os Kingstone ssd és egy 750gb-os Samsung hdd. Bekapcsoláskor azt írja, hogy nincs operációs rendszer a gépen. Megpróbáltam külön kiválasztani hogy az ssd-ről bootoljon (amin az op. rendszer van), de ott csak a merevlemez neve volt 2 szer, mint választható bootolási lehetőségek. Ott az elsőre rá se lehet nyomni, az alsóra ha rányomok akkor próbál hdd-ről bootolni. Megpróbáltam azt is hogy kiveszem a hdd-t a gépből. Akkor sem ismerte fel az ssd-t, csak ugyanúgy ott volt a merevlemez neve, amire nem lehet rányomni. A cmos elemet már kivettem, kikapcsoltam a tápot, vártam 5 percet is, semmi nem javult. Memóriákat kiszedtem, egyesével kipróbáltam, úgyse volt jó. A válaszokat köszönöm!

2023. jún. 22. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tok jo hogy megnezted a memoriakat meg a CMOS elemet, de az SSD-t, amivel valoszinuleg a baj van, azt meg veletlenul sem probaltad masik gepben.
2023. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most megnéztem, nem jó így sem.
2023. jún. 22. 11:52
 3/11 A kérdező kommentje:
Kicseréltem az ssd-t egy másikra, úgy se jó.
2023. jún. 22. 11:53
 4/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
De a másik gép felismeri az SSD-t, tud olvasni róla adatokat?
2023. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen
2023. jún. 22. 12:08
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
49%

Nem tudni pontosan, hogy miről beszélsz.

A SSD adattartalmát ellenőrizted?

Nem boot, "csak" a rajta lévő adatok elérhetők?

SMART?

Betettél másik SSD-t, de azon mi van, telepítetted a géphez való rendszert?

Bármilyen bootolható pendrive, DVD stb. próbálkozás?

2023. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, ellenőríztem. Minden meg volt rajta található, boot fileok is.

Az az ssd, amit beleraktam, régen még működött ezzel a géppel. Azon is Win 11 van.

Azóta próbálkoztam BIOS frissítéssel, de csak EXE filet találtam hozzá, azt pedig nem tudom felrakni, ha nem tudom bebootolni az op. rendszert. Megpróbáltam volna javítani a windowsos USB vel, de az se volt hajlandő bootolni, behozta a Windows logót majd kékhalál, azt írta hogy NTFS.sis sérült. Amit még nem említettem, hogy a hdd-vel régen is sok baj volt, mindig ellenőrízni akarta a windows, de az ellenőrzés mindig egy ponton beakadt. Nem tudtam kicserélni, mert ha eltávolítottam a hdd-t, akkor az ssd-t nem volt hajlandó felismerni a gép, ott ahol ki kell választani miről szeretnék bootolni ott volt akkor is a merevlemez neve, amire nem lehet rányomni.

2023. jún. 22. 12:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a rész romlott ez az alaplapon ami az ssd-t vezérli.
2023. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Haburc ***** válasza:
Az érdekes, hogy a HDD-t látja, az SSD-t meg nem, tehát a SATA vezérlőnek működnie kell, gondolom az SSD is SATÁ-s ?! Milyen típusú BIOS-a van a gépnek? Támogatja még a legacy boot-ot is? Lehet, hogy elállítódott. Tudtommal az újabb gépeknél már csak az UEFI támogatott, a legacy elavult. Esetleg próbáltad az SSD-t másik tápkábellel, és/vagy adatkábellel? Ezeket még próbáld meg!
2023. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az ssd nyilván sata-s. A gépen nem tudom milyen bios van, de van rajta legacy és uefi boot. Egyik sem műkődött megfelelően. Fejlemény: Egyszerre beleraktam a két ssd-t és így már be tudott kapcsolni, úgy hogy csak az egyik ssd-t érzékelte a bootolási lehetőségek közt. De maga a Windows érzékelte mindkettőt a fájlkezelőben.
2023. jún. 28. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!