Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A hálókártya illesztőprogramjá...

A hálókártya illesztőprogramján kívül még kell más is, hogy legyen internet?

Figyelt kérdés
A hálókártyát feltelepítettem, "az eszköz megfelelően működik" . A modemnek is kutya baja, világít minden aminek kell, mégsincs internet. Hibaelhárításnál: áramtalanítsak(vártam 10mp), húzzam ki a kábelt stb.

2023. jún. 22. 23:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Illetve azonosítani
2023. jún. 23. 09:36
 12/18 A kérdező kommentje:

9#

169-el kezdődik. Ez a furcsa nekem

2023. jún. 23. 09:58
 13/18 A kérdező kommentje:
Az ip cím ujra autamotikusra állításánál megint húzzam ki az adaptert stb., meg nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval
2023. jún. 23. 10:07
 14/18 anonim ***** válasza:
79%

#12

Akkor a routerben ki van kapcsolva a dhcp szerver. Te kapcsoltad ki valamikor (évekkel ezelőtt).

Ha nem vdsl (pppoe) akkor hosszú reset nyomás vagy ügyfélszolgálattal állíttasd alapra.

2023. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én nem kapcsoltam ki semmit. A régi gépnél nem volt gond operációs rendszer újratelepítése után. Amúgy ez nem wifi router.


TP-LINK MC112CS

WDM Fast Ethernet Media Converter

2023. jún. 23. 10:52
 16/18 A kérdező kommentje:
Nekem rémlik valami, hogy kell valami alapdriver. A régi gépnél is megpróbáltam a dvd lemezről manuálisan, de csak az autorunnal lett jó minden.
2023. jún. 23. 11:12
 17/18 anonim válasza:

A 169es IP nem jó. Akkor osztja ki magának a gép, ha nem lát ki az internetre.


Ilyen esetekben érdemes egyesével tesztelni mindent.


Kéne egy másik gép, amit rá tudsz dugni ugyanarra a vezetékre a mostani géped helyett. Ha az kap netet, akkor a te gépeddel lesz a gond. Ha nem kap az se, akkor a szolgáltatóval kéne egyeztetni, hogy milyen beállításokra van szükség.


Hálókártya driverből lehet több féle is.

Ha laptopod van, akkor a gyártó hivatalos oldaláról szedd le a drivert (ha több féle ethernet driver is van fent, akkor azt rakd fel amelyik neked kell, vagy rakd fel mindet). Ha asztali számítógéped van és CD-n van a driver, akkor arról rakd fel. Ha nincs meg a CD, akkor keresd meg a hálókártya gyártó honlapján.


Driverekből lehetőleg a legújabb változatot rakd fel. Vagy ha régebbi operációs rendszert használsz, akkor az annak megfelelőt.


Device manager (eszközkezelő) programot ha elindítod látszódnia kell, hogy a driverek jól vannak e felrakva, ha valahol felkiáltójel van ott gond lehet. Ha ismeretlen eszköz van, az is lehet gond.


Az ethernet csatlakozó (ahova az internetkábelt dugod) aljzata mellett van két LED. A bal oldali zöldnek folyamatosan világítania kell.


Esetleg ha van ismerősöd, akinél feldughatod a gépedet az ő netükre, akkor kiderülne hogy a driverek rendben vannak e. Az internet beállítások ott lehet, hogy mások lesznek, de ha működik, akkor driverek jól vannak feltelepítve.


Remélem, hogy a fentiek közül valamelyik segít.

2023. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

"ha valahol felkiáltójel van ott gond lehet. Ha ismeretlen eszköz van, az is lehet gond."


Vannak még felkiáltójelek bőven. Akkor az Asrock honlapjáról majd letöltöm a többi drivert is telefonról. Olyan nincs hogy "új gép" és nem működik. Nem csináltam én semmit azon a TP-LINK készüléken. A kis fehér billentyűk is ugyanúgy vannak. A szaki azt mondta, amíg a hat lámpa jelzőfényt ad, addig működik.

2023. jún. 24. 13:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!