Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet ajánlotok...

Milyen tápegységet ajánlotok ehhez a géphez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 éve vettem magamnak egy gépet és mostanában a tápegység ventije elég furcsa hangot produkál és szeretnék vásárolni egy újat ami lehetőleg kibír még ennyit :D


Gép specifikáció

Motherboard: MSI H81M-P33

CPU: i5-4460

GPU: GeForce GTX 1050 TI

RAM: 8GB


2023. jún. 29. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk éppen csak a jelenlegi táp típusát felejtetted el közölni. A ventilátor hibája nem a táp teljes meghibásodását jelenti. Ha a táp egyébként még jó és valami márkás cucc és csak a ventilátor ad furcsa hangokat, akkor elég csak azt kicserélni. Ha viszont valami noname, akkor érdemesebb egy új márkásat venni az előző táp paramétereivel nagyjából megegyezőt.
2023. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy akyga tap van benne, de a tipusat nem tudom. Leszedtem a gephaz oldalat de tenyleg csak annyi van rairva, h akyga semmi mas.
2023. jún. 29. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
[link] ez ala nem adnam a mostanit meg minel gyorsabban dobnam kifele mert az a gyarto kb a legrosszabb szintet kepviseli
2023. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Akyga mindennek az alja, csoda, hogy túlélte a géped ezt az időt, még szerencse, hogy a VGA nem fogyasztott sokat.

A kérdésből ítélve fejlesztés nem nagyon lesz, úgyhogy 400W körüli bőven elég, újat sem kötelező venni, pl. innen a legkisebb jó lenne: [link]

2023. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Amit 3 linkelt az a legjobb, azt vedd
2023. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SIDLER22 ***** válasza:

A gyártók hivatalos oldalán szereplő adatok: Proci 84 watt, videókártya 75 watt.

Mivel ezek TDP értékek és processzornál ezt megugorhatja a Turbo Boost, videókártyánál meg a különböző gyártói megoldások... érdemes kerekíteni olyan 200 watt maximum fogyasztásra.

De mivel nem fogod egyszerre maxon pörgetni a CPU-t és a videókártyát, ez az értéket vehetjük úgy 120 watt körülire.

Tehát a gépedben a proci és a vidikari eszik 120 wattot. Ezen kívül van egy alaplap, RAM-ok és talán HDD, de ezeknek a fogyasztása nem ugorja meg a prociét és a VGA-jét sem.

Szóval egy 400 wattos táp bőven elég ehhez a konfighoz.

Én ajánlani tudom a "be quiet! Pure Power 11" szériából a 400W Gold változatot.

(A CM-es változat fél moduláris. Szóval ha olyan videókártyád van amihez szükséges külön PCI tápellátás, akkor ezzel meg tudod oldani.)

2023. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!