Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Nvidia vagy AMD videokártyá...

Az Nvidia vagy AMD videokártyákat szeretitek jobban talán Intel?

Figyelt kérdés

Én bevallom az Nvidiat jobban szeretem és még mindig jobb videokártyákat gyártanak. Ha a mostani felső kategóriát nézzük 4070 felett akkor egyértelmű az Nvidia a nyerő. De tavaly az RX 6900 XT nekem jobban tetszet mint a 3090 Ti még ha gyengébb is volt. És a driverek sokkal jobbak. Viszont ez a mostani két széria amit csináltak teli volt marketingel és az előző szériában a legkisebb modellek is szinte megfizethetetlenek voltak. Jobban mondva 3070-től felfelé lehet ezt mondani. A kisebb modellekre inkább az volt a jellemző, hogy ár-érték arányban rosszak voltak. Kivéve az RTX 3060 az jó kártya lett, de sokáig 200 ezer forint körül volt. A marketing kártyák alatt pedig azokat értem amik túl lettek a teljesítményükhöz képest árazva vagy teljesen jogtalanul olyan nevet adtak neki amihez köze nincsen pl RTX 3050, 3060 8GB, 3090, 4060, 4060 Ti, 4070 Ti.

Innen leginkább a 4060 és 4060 Ti zavar a legjobban a legtöbb benchmark alapján szinte úgy tűnik mintha az elődjeiket adták volna ki ezeknek a kártyáknak kicsit nagyobb teljesítménnyel, alacsonyabb fogyasztással DLSS 3-al. Pedig 3070 Ti - 3080 szint között vártam a teljesítményüket. Gondolom egy 4050-et nem fognak már kiadni 100w alatti fogyasztással mondjuk akkor 2060S teljesítménnyel a jelenleg RX 6600 árán. Eléggé idegesít már, hogy az Nvidia a marketinget hozta leginkább csak ebben a két generációban.. Attól félek a következő szériában sem fog nagy teljesítmény ugrás történni. Itt most az xx80, xx90 kártyákat ne nézzük ott nyilván de lehet már ott sem….

Az AMD is van, hogy kiad marketing kártyákat pl RX 6500 XT. És, hogy nem tudják megverni az Nvt. De legalább ott nem ilyen durva a marketing és nem sajnálnak 10-12gb vramot tenni a kártyájukra. Már lassan a középkategóriában sem. A mostani szériának a fogyasztása problémás. A felső kategóriában is persze. Az RX 7600 fogyasztását meg nem tudom mire vélni. Ez konkrétan pontosan ugyanaz a kártya mint az RX 6700 csak kevesebb vrammal és újabb gyártósoron. És az kevesebbet fogyasztott mint ez amit én nem értek miért van. Elvileg egy kis fogyasztású kártya kéne legyen de húzva egy teszt videóban azt láttam majdnem 200W-t is képes kérni egyes esetekben. Tehát kis fogyasztású kártyát nem fogunk kapni idén sem ha csak az Nv nem tesz valamit. De az RTX 4060 még ezzel szemben is alul marad pedig még a 3060 Ti ettől is erősebb kicsit. Hiába fogyaszt kevesebbet gondolom drágább is lesz majd. A fogyasztást elrontották remélem az RX 7600 XT, 7700 XT nem lesznek sokkal durvábbak de legalább a teljesítmény jó főleg belépő szinthez képest. Amúgy pedig a 6000-es széria előtti AMD kártyákat gyűlöltem. De az előző széria sok mindenben meggyőzött.

Az Intel tűnik most a legkorrektebbnek. De senki nem ajánlja a rossz a driverek miatt. De itt is nem a driver hibákat említik sokan ami az AMD-t jellemzi hanem azt, hogy az Intel ARC A770 egyik játékban gyorsabb mint egy RTX 3070, a másikban pedig olyan mint egy 2070. Ezt gondolom megoldják majd az fontosabb, hogy addig is ne kelljen a fejemet az asztalba verni a sok hiba miatt. ARC A770-re nem is nagyon váltanék mert a jelenlegi még normális keretek között érkező 2070 Superemnél szerintem nem tudhat szerintem sehol annyival többet. De érdekelne az Intel mikor tud normális drivereket kiadni a kártyákhoz.



2023. júl. 2. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Most ez a szokásos kérdésnek álcázott amolyan blogolás kategória? mert ebben megint nincs gyakorlati kérdés, csak leírtad a véleményed a dolgokról aztán ennyi.
2023. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
nalam az nvidia a vramon valo sporolasaval meg a tapcsatis szerencsetlenkedesukkel olyan szinten leirta magat hogy az elkovetkezo jo par evbe szoba se johet az intel jo lenne de egyszeruen csak a kozepkategoriaban van jelen ami nekem pl keves igy marad az amd
2023. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen a 4060 Ti-re már kellett volna a minimum 10gb vram. De ezeknek a kártyáknak a teljesítménye is gázos. Ha meg felső kategóriában nézzük akkor az RTX 4070 és 4070 Ti-re elég a 12gb is 4K-ra az bőven elég. Felette főleg jó. Az Nvidia kártyáknál az alacsonyabb szintű kártyákon kevés a vram
2023. júl. 2. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
hat nekem a 12gb az boven nem eleg 4kra, oda, ha meg par evig hasznalni akarom minimum 16 kell.
2023. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
#1: igen, ez megint az.
2023. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
jolvan gyerekek ugyesek vagytok hogy sikerult megint leszavazni, ezt is lehet nyugodtan, de ti nehogy irjatok valamit is... ovis szint megvan :)
2023. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Amelyik jobban megéri. Csak a hülyék állnak neki fanboyoskodni
2023. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Nvidiában azt szeretem, hogy általában több kisegítő funkció van bennük mint pl RTX voice, DLSS frame generation, Nvenc codec. Na meg ha átlalában ha abszolút legjobb 4K teljesítmény kell akkor ők a nyerők


AMD-ben azt hogy mostanában több vram jár hasonló kategóriában és általában olcsóbb is. Továbbá jobban szerepelnek ha gyenge a proci mellettük és szerintem az Adrenalin software is sokkal jobban néz ki mint mondjuk a Control Panel.

Freesynces monitort is könnyebb találni mint gsyncest.


Intelben egyelőre annyit szeretek hogy van XD Jó hogy van harmadik fél mert ha belejönnek nyomást gyakorolhatnak a másik kettőre. Plusz esélyes hogy az Nvidia szép lassan háttérbe szorítja a gamer cuccait szóval...

2023. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

8-as


A DLLS frame generation pl. nagy humbuk, ha kevés a natív FPS-ed, akkor a játékélmény ígyis-úgyis szar lesz. NVENC codec? Az AMD megfelelője pontosan ugyan olyan jó, az mitől előny?

2023. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!