Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha ezt a laptopot felbővítik...

Ha ezt a laptopot felbővítik 4 gigáról 8giga RAM-ra, akkor elfut rajta a windows 10, office és böngésző általános felhasználással (youtube, levelek)?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm!


[link]


2023. júl. 2. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem a core 2 duo már nem nagyon lesz képes rendes GPU nélkül youtubet nyomatni értelmes minőségben. Minden másra elég lehet, persze játékon és nagy terhelésű munkán kívül. Levelezgetni megfelelő, persze. Mondjuk picsa pénzért lehet ma már venni olyat, ami ennél fényévekkel gyorsabb. Én egy petákot nem költenék rá, az biztos.
2023. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menne így ahogy van, RAM ügyileg szerintem netezésre Office-ra elég.

Ha kell ez a gép inkább egy SSD-t raknék bele, többet dobna a felhasználási élményen.

2023. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2


Az ilyen procikkal értelmes VGA nélkül már nem nagyon lehet youtubeozni. Ezek meghalnak a h.264-el már, talán-talán 720p menne, de én már azt is kétlem. Ezek a vackok MPEG-re voltak alkalmasak. Ha mellé tennél valami olyan GPU-t, amin van h.264 chip akkor nem lenne probléma, de hát nem tudsz.

2023. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erre a laptopra inkabb mar egy linux az ajanlott szerintem annak joval kevesebb a rendszer igenye.
2023. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És a linux miből fogja dekódolni a h264-et és a VP9-et? Lendületből? :D
2023. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 14 éves Lenovo (valamilyen) laptopom igaz AMD Turion DualCore-al 4GB RAM-mal, 64 bites Windows 10 van rajta.

A kérdésben szereplő kívánalmaknak megfelel nálam (net, office, YouTube) ezért írtam, "ha kell EZ (a lassú izé) a gép" akkor lehetséges a használata, bár kellemesnek nem mondanám. 😉

Abban teljesen igazgatok van, hogy elavult, súlyos pénzeket beleölni nem szabad.

#2 voltam

2023. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os


Csak abban van egy 8xxx Geforce \ 2xxx HD Radeon, amik képesek a hardveres h.264 dekódolás gyorsítására, ugyan ezt az Intel GMA-ról nem lehet elmondani. Már pedig elég nagy az esély, hogy az övében az van.

2023. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Huscomb1 fejet hajtok elötted, soha nem gondoltam volna, hogy ebbe dGPU van 🤭 azt hittem iGPU-s (a "with AMD Radeon Graphics" matricáról) Ő egy Lenovo Ideapad G565 és igen győztél Radeon HD 5470 van benne. (Soha nem volt egy erőgép így se)

Nem akartam a kérdez őt meg vezetni Bocsesz.

2023. júl. 3. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyósnak ennél rosszabb van és egy SSD csodát művelt vele.
2023. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, Régi Turion procik idején az AMD-s megoldások általában ilyenek voltak. Tessék, 5xxx, az azért jóval jobb multimédiás tehetséggel van megáldva.
2023. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!