Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Beázott Macbook Air 13"....

Beázott Macbook Air 13". Adattörlés, alkatrésznek eladás?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van egy Macbook Air 13"(2017)-em. Bekapcsolni egyáltalán nem lehet, mert beázott 1 éve, volt szervízbe, de az alaplap cseréjét (kb 60e ft) nem vállaltam, akkori anyagi okok miatt, illetve nem garantáltak fél évnél hosszabb működést. Prohardveren kértem segítséget, ott finoman elhajtottak, hogy lehet azóta már a billentyűzet sem működik a korrodálódás miatt, így a szervizbe lehet többet kellene fizetnem...Plusz ha meg is csinálják lehet hogy kevesebbért tudnám eladni mint amit én költenék a szervizelésére...

Tehát a kérdéseim:

Szervizben esetleg az adattörlést elvégzik-e horribilis összegek nélkül?

Érdemes-e elvinni újból szervizbe hogy az adatokat töröljék róla?

Van aki megvenné esetleg alkatrésznek?



2023. júl. 4. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek a MAC-ekhez, mert az eddigi életemet Windowson, és Linuxon éltem le.

De az esetleg nem megoldás, hogy az SSD-t kiszedd a gépből? Hisz azon vannak az adataid. És mivel az SSD-n kívül mindent eladsz a gépből, így nem férhet hozzá senki az adataidhoz, mivel az SSD nálad marad.

Sokan, amikor alkatrészbe adnak el egy gépet, az SSD-t, vagy a HDD-t, esetleg a cd vagy dvd meghajtót (Egyszóval a még használhatóbb, vagy fontosabb cuccokat) megtartják maguknak.

De mivel nem tudom, hogy az Apple gépek hogyan vannak összerakva, ezért lehet, hogy butaságot írtam. Simán lehet, hogy úgy bele vannak építve az SSD-k, hogy különleges alkatrészek nélkül az nem szedhető ki onnan. De ha nem is megy egyedül, kérd meg a szervizt, hogy szedjék ki az adatokat tároló eszközeidet (SSD, HDD), és adják oda neked, a gép többi része meg mehet alkatrésznek.

2023. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez alapján kiszedhető az SSD belőle.


[link]


Még akár valami adapter is kapható biztosan, ha le akarod menteni az adatokat róla, vagy törölni szeretnéd a tartalmát (vagy szimplán kettétöröd :-) ).


Alaplap, billentyűzet az kuka, max a kijelzőt lehet elpasszolni, ha azzal nincs baj.

2023. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindkettőtöknek.

Minden személyes dolgom ami a gépen volt, külső HDD-re is mentve volt, így a gépen minden törölhető (ha esetleg tovább tudnám adni alkatrésznek).

Még 1 éves sem volt a gép, akkor érte a "baleset", nem akartam csak úgy kidobni.

2023. júl. 4. 09:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát 1 évig hagytad, hogy a folyadék rágcsálja a fém részeket, vezetősávokat, stb.? Gratula!

Ha a kijelző nem kapott folyadékot, akkor az talán még menthető, illetve a ház.

Alaplap, akksi kuka. Ha a billentyűzeten keresztül ázott meg, akkor az is.

Van arra vonatkozó előírás hogyan kell biztonságosan visszaállítani a gépet: [link] de ha nem kapcsolható be, akkor semmit sem ér.

Szereltesd ki az alaplapot és tedd el, így nem kerülhetnek illetételen kezekbe az adataid. A többit meg hagyd ott a szervizben - ha kell nekik. Ha nem, akkor tedd fel vaterára.

2023. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!