Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a laptop a...

Miért nem látja a laptop a külső HDD-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy nem használt laptopból kivettem egy 500 GB-os HDD-t. Vettem hozzá egy Orico külső HDD házat. De ha az új laptopra rákötöm vele nem látja.

Lemez kezelőbe megnéztem ott is furán jelzi mert nem sok mindent enged csinálni csak elérési utat tudok módosítani ráadásul üresnek jelzi.


Pedig vissza tettem próbából a régi laptopba, ott működik belső HDD-ként, újra formáztam tettem is rá fájlokat és üresnek jelzi a külső házzal.


[link]



Próbáltam az illesztő programokat törölni, frissíteni de nem oldotta meg.


Külső ház ledfény jelzi működésben van meg hát lemezkezelőben üres cserélhető lemezként látja de ennyi.


Olvasgattam a neten de ott sem láttam olyan ötletet ami megoldotta volna.


Hátha itt lesz valaki akinek van jó megoldása.


Előre is köszönöm.



2023. júl. 13. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennyiből nekem úgy tűnik, hogy azzal a külső házzal van a probléma. Vagy a kábellel, amivel bekötöd a laptopba. Most ajánlanám, hogy tegyél bele egy másik meghajtót a házba, de lehet, hogy nincsen. De ha tudsz egyet szerezni, akkor próbáld ki másik meghajtóval is azt a külső házat. Ha másik meghajtóval is ugyanezt produkálja, akkor egyértelműen a házzal van valami baj.
2023. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére volt még egy laptop amiből kivehettem próbára azzal működik a külső ház.


Nem értem akkor a másik HDD-vel mi lehet a gondja hiszen laptopba beszerelve az is működik pedig csak a külső házzal nem akar működni.

2023. júl. 13. 17:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Diskparttal töröld ezt a HDD-t lehet az megoldja. Utána persze létre kell hozni partíciót és betűjelet.


Vagy partícionáló programmal, MiniTool pl., de lehet az ingyenes nem elég, Technician Edition kéne.

2023. júl. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

MiniTool Technician Edition nem látja.


Parancssorban meg azt írja ki Virtual disk service error: Nincs adathordozó az eszközben

2023. júl. 13. 18:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs ötletem. Esetleg abban a gépben amelyikben volt és működött, win telepítőről bootolva törölj mindent rajta, és állítsd le a gépet vedd ki, tedd át...hátha. De ez csak ötlet.
2023. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A gép a külső házat látja, de a hdd-t nem. Ez látszik a képen.

A régi laptopban nincs hdd jelszó megadva?

Esetleg kevés tápot kap usb-ről. Y kábel? Másik port stb.

2023. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hdd-hez 2usb kell, nekem is úgy van. Neked 2 van?
2023. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nincs megadva jelszó.


Az összes port végig lett próbálva.


Y kábelt próbáltam de nem volt jó illetőleg utólag egy itteni ötlet által ki lett próbálva egy másik laptop HDD-vel (ami ráadásul 2x akkora méretű 1TB) a külső ház és azzal működött így a tápellátás sem lehet gond.


Köszönöm az eddigi segítségeket de úgy látszik ez nem akar megoldódni összefogással sem sajnos :)

2023. júl. 13. 18:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Diskpart rendszergazdaként ment?
2023. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dugd a hdd-t közvetlenül egy asztali gép sata portjára. Sajnos a laptopokkal és usb dokkolókkal csak gond van.
2023. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!