Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt Thinkpad T480S...

Használt Thinkpad T480S vásárlása rizikós?

Figyelt kérdés

Ismerős szeretne egy strapabíró laptopot böngészésre, Office használatra és filmnézésre.


Ilyenkor első hallásra mindig a Thinkpadek jutnak eszembe, mert a cégek annyira teletolják a piacot velük minden évben, hogy óriási minőséget lehet venni olcsón.


Azonban miközben T490-eket néztem 130.000 körül, majd elkapkodtak előlem egy pár szép példányt, belegondoltam, hogy ha ennyire minimális dolgokra kell, lehet hogy egy T480S is megfelel a feladatra 80-90.000-ért.


i5-8250u, 16GB RAM, 100%-os 256GB-os SSD, akkumulátor 80 százalékos.


Mit gondoltok? Vagy azért még a Thinkpadeken is meglátszik az 5 év?


SSD-t valszeg cserélték, ha még mindig 100 százalékos, nem?


Lehet a RAM-ot is utólag rakták bele, mert ha jól olvasom, akkor az S modelleknél alapból forrasztva van egy 8GB-os. Szóval ott lehet kellett egy kicsit ügyeskedni. Ez mennyire problémás?


Előre is köszi a válaszokat!



2023. júl. 13. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont februárban vettem Hardverapróról, megbízható eladótól egy ~4 éves T480s-t. Bőven elég lesz, főleg, hogy processzorban nincs előrelépés a T480(s) és a T490(s) között.


Remek minőség, jó hordozhatóság, szerintem vállalható kompromisszumokkal. T490s-nél például már nincs ethernet (RJ-45) csatlakozó, a T480s szerintem jó aranyközépút a hordozhatóság, és a portok terén.


Igen, meglátszik a rendszeres használat, külsőleg valószínűleg csak esztétikailag. Az enyémen 1-2 sarkon teljesen, továbbá 1-2 helyen kicsit lekopott a fekete festés, de az összeszerelése remek.


A kijelzőn is valószínűleg látszódni fognak a billentyűnyomok, ha nem történt kijelzőcsere. Nálam nem annyira látszódik, egyik ismerősöm pár éves Vivobook-ján sokkal feltűnőbb sötétebb helyeken is. Csak akkor tűnik fel, ha pont a kijelzőre süt a nap, vagy ha teljesen oldalról nézem a kijelzőt. Ha ez zavar, akkor érdemes egy kijelzőcserével is kalkulálni, főleg, ha kültéren is lesz használva, napos időben nem elég az alap kijelző fényereje.


Belsőleg? Erősen függ az eladótól. Ha nem volt tisztítva, akkor könnyen melegedhet ennyi év összegyűlt kosza után. Az enyémmel szerencsére nem volt ilyen probléma. Tisztán, és szerintem újrapasztázva kaptam meg, nem volt problémám eddig a hőfokokkal.


Talán a legnagyobb probléma az akkumulátor, én határozottan nem voltam elégedett vele. Hivatalosan úton nem tudtam újat beszerezni, szóval maradt az Ebay. Nagyon körültekintően kell vásárolni, és alaposan megnézni az eladók profiljait, mert elég sok 95%+-os eladónál is volt negatív értékelés kamu, hamar tönkremenő akksikról. Nálam szerencsére jól bírja úgy tűnik. Kalkulálni kell az aksicserével, ha hordozni is fogja.


Jó kis gépek ezek, de bizony nem makulátlanok, ezt el kell fogadni, ha használt gépet veszel, cserébe kapsz egy stabil igáslovat remek billentyűzettel, súlyához képest jó portválasztékkal. Otthoni használatra mondjuk inkább vennék valami új gépet a középkategóriából, ha van rá keret, azért is esett a Thinkpadra a választásom, mert például sokszor cipelem táskában a tömegközlekedésen, bevásárlás közben stb., nem tudok vigyázni rá úgy, mint egy hímestojásra

2023. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és érdemes a Thunderbolt port problémáiról olvasni, mert egy elég súlyos hibája van a legtöbb 2017-18-as évben kiadott Thinkpad szériának, ami megelőzhető, de ha már előjött a probléma az adott készüléken, akkor eléggé nehézkes a megoldása
2023. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem T420s-em van, már több, mint 10 éves és nagyon jól működik még mindig, leszámítva, hogy gyárilag alul lett méretezve a hűtése és szeret néha sütni.
2023. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem x260-as Thinkpadom van, ami használt, külföldről behozott és itt felújított laptop. Két éve vettem, de az előző is Thinkpad volt, csak Windows 7-el. Ezek nagyon jó erős csuklópánttal vannak ellátva, átmatricázott billentyűzet stb. Megvettem 65 ezerért(?!) és vettem hozzá 20 ezerért akkut hozzá. Nem bántam meg, nem annyira kicsi a kijelzője (14 cm). Nem adnám oda semmiért sem.
2023. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!