Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen router + WLAN kártya...

Milyen router + WLAN kártya kombót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ismerősömnél építem ki a netet, 2 meletes családi ház. Sajnos nem akarnak kábelezni, szóval WLAN-al kéne megoldani a dolgot. Az emeleten van a gyerek gamer gépe, abba menne egy WLAN kártya. Optikai DIGI net van bekötve hozzájuk, úgy gondoltam hogy a Digis eszközt átrakatjuk Bridge módba, és egy saját router fogja osztani a netet. De milyen router és WLAN kártya kombóval lehetne elérni a kábelen mért 700/350-es sebességet? Vagy ezt megközelítőt legalább.



2023. júl. 18. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb. barmelyik WiFi 6 routerrel es kartyaval.
2023. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a jó módszer amit 1-es ír, még azzal kiegészíteném, hogy tartsd be azt az íratlan szabályt, hogy legyen azonos a router és a wlan kártya gyártója. Mondjuk legyen mindkettő TP-Link.
2023. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akarnak kábelezni, akkor röhögnék rajtuk egy jót, és továbbhaladnék... hülyékkel nem szabad foglalkozni.


Amúgy stabil wifi ettől függetlenül kell a házba. Mesh hálózatokat javaslom. Valószínűleg emeletenként kell egy egység, tehát kettővel lefedhető a ház.

Ha olcsóbban aakrják megúszni, akkor AC, ha mehet drágábban, akkor AX. Nálam xiaomi AX router van, mesh képes, és AX eszközről (galaxy s20) 622 mbps letöltési sebességet mértem, tehát azzal elég jól kihasználható akár. AC se rossz, ha az ember arra használja, amire való: mobileszközökhöz!

2023. júl. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!