Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működne-e Linux alatt ez az...

Működne-e Linux alatt ez az USB WiFi adapter?

Figyelt kérdés

[link]

Van egy régi alaplapom, aminek az integrált hálókártyája teljesen megszűnt egy áramszünet után (a POST üzeneteknél se mutatja, a többi eszközt viszont igen), ugyanez igaz az x1-es PCIe portra is, szóval azért döntöttem emellett. Működne Linux alatt? Legalább Fedorával, az jó lenne, mert nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni, csak akkor venném meg, ha tudnám is használni.



2023. júl. 20. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
2 heted van kipróbálni...
2023. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Az USB-s wifi adapter gyártó oldalának:

[link]

tanúsága szerint:

[link]

a 802.11n szabvány támogató változat Realtek RTL 8188GU chipet tartalmaz.


A Github oldalán lehet találni többféle Linuxos meghajtóprogramot:

[link]

2023. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Jó eséllyel működni fog.
2023. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Van egy régi gépem. Ilyen 30 év körüli asztali. Már vagy 10 éve pakolgatok rá linuxot. Újratelepítést követően nem látja a netet. Akkor szoktam azt, hogy telefont hozzá dugom és a telefonról osztom usb-vel a netet. Ha van egy használt okos telefonod, amit nem használsz azzal meg tudod hasonlóan oldani a netes kapcsolatot. Ha nagyon nem akarsz már pénzt adni semmiért, ez is egy alternatív opció és működik a legsatnyább linuxokon is, nagyon régi gépek esetében is.
2023. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Konkrét tapasztalat hiányában nem tudok róla nyilatkozni, de az utóbbi 5-10 évben Linuxon egyetlen wifi-stickkel sem volt problémám, mindegyiket egyből felismerte. Még azt a ZS-kategóriás kínai vackot is, amihez Windowsnál úgy kellett egy csak kínai nyelven elérhető oldalról letölteni a driverét. Linuxos gép meg élből felismerte. Én azt mondom, hogy 98%, hogy működni fog.
2023. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Ami furcsa, hogy a Realtek oldalán bár írnak az adott chip létezéséről:

[link]

de az adott típus nem található sem a termékek között:

[link]

sem a letöltéseknél (csak az EE/ETV/EUS/FTV változatok):

[link]

ehhez mérten a Linux kernel beépített Realtekes vezetéknélküli meghajtóprogramjai között:

[link]

sincsen az adott konkrét típus - bár az rtl8xxxu driver elvileg támogathatná azt is.


Jó esetben megeshet, hogy a kérdező által használt Fedorában levő kernel tartalmazza az rtl8xxxu meghajtóprogramot, ami támogathatja az inkriminált típust is, de ha nem, akkor a Githubon levő megoldásokkal kell kísérletezni - mint az alábbi fórumtopikokban (2020-as, 2022-es topikok, szóval azóta változhatott a helyzet) teszik:

[link]

[link]

2023. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül megvettem, és teljesen jó. Bedugtam, nem is kellett semmit se csinálni, azonnal működött.
2023. júl. 28. 13:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. júl. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!