Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet, hogy notebook...

Hogy lehet, hogy notebook esetén nem probléma az erős grafikus kártya, de PC-nél low profile (LP) méretben már az?

Figyelt kérdés
Talán a GPU-k mobil változatai sokban különböznek az asztalitól, de akkor is furcsállom. SFF házhoz (főleg ha 1 slotos jó csak) legfeljebb a középkategória alja van, pl. RX 6400 az újak közül.

2023. júl. 20. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert kéne rá kiegészítő tápcsatlakozó. Na most, ezek az SFF gépek jellemzően irodai gépek, nem ilyen fogyasztáshoz tervezett tápokkal, szellőzéssel. Nem is értem miért akarnak emberek ragaszkodni hozzá, el kell dönteni mit akarsz. Játszani, vagy nem. Ha játszani akarsz, akkor vagy normál méretben gondolkodsz, vagy ITX-ben.
2023. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éppenséggel láttam már erős SFX tápot. De nem az a kérdés, hogy mi kéne egy erős grafikus kártyához, hanem hogy ilyen feltételek mellett egy notebookban, ami azért jóval kisebb, hogy lehet? Mi van akkor, ha nem akarok akkora házat? Vagy használt irodai gépet vettem gyenge táppal? A notebooké talán erősebb? Ez az, amit nem értek.
2023. júl. 20. 16:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, láttam már én is. Csak nem az a jellemző. Egy gyártót nem az érdekli, hogy van pár elvetemült, akinek ilyen furcsa ilyen igényei vannak, hanem az, hogy profitja legyen belőle. Megtervezni, gyártani, stb., a vélhetően nagyobb meghibásodási aránnyal nézve ezek szerint úgy látják, hogy nekik ez nem egy profitábilis biznisz.


"De nem az a kérdés, hogy mi kéne egy erős grafikus kártyához, hanem hogy ilyen feltételek mellett egy notebookban, ami azért jóval kisebb, hogy lehet? Mi van akkor, ha nem akarok akkora házat? Vagy használt irodai gépet vettem gyenge táppal? A notebooké talán erősebb? Ez az, amit nem értek."


Egy RTX 3070 mobile lazán bekérhet 125 wattot, igen. A PCI-Express-ről nem tud annyit felvenni a kártya, kellene rá a plussz csati. Látsz olyan csatlakozót az irodai, gyenge tápos lfaszokon?

"Mi van akkor, ha nem akarok akkora házat?" Veszel egy rendes ITX házat, ahogy nekem is van ilyen gépem. (fractal design core 500)


"A notebooké talán erősebb?" A notebook úgy lett tervezve, hogy azt az adott hardvert kiszolgálja. Az irodai gépeké nem úgy lett tervezve.

2023. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor egy LP kártyánál miért probléma rátenni egy komolyabb GPU-t, és pár tápcsatlakozót, meg ventilátorokat? Manapság az optikai meghajtók kikopásával már csak emiatt, meg persze az orbitális méretű tápegységek miatt kell(ene) ilyen vastag házakat venni. A tied is az, legfeljebb alacsonyabb. A Zotac gyárt egyébként ilyen kicsiket komoly (gondolom mobil) hardverrel: [link]
2023. júl. 20. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem érted? Amit te akarsz az vékony. Nincs elég piaca, a többségnek tökéletesen jók azok a kockák, vagy vesznek miniPC-t, laptopot. Azok, akik megvették az olcsó, selejtezett irodai gépeket, azokban sokszor nem szabvány az alaplap, és a táp sem. Nem lehet egyszerű egy értelmes VRM-et sem tervezni egy olyan kicsi nyákra.



"A tied is az, legfeljebb alacsonyabb. A Zotac gyárt egyébként ilyen kicsiket komoly (gondolom mobil) hardverrel:" Láthatod, hogy a véknyak mobile GPU-t használnak. Nem véletlen nem léteznek azok, amiket te akarsz - nincs akkora piaca, hogy megérje fejlesztgetni, gyártani, stb. Aki véknyat akar megfizeti azt ott, akinek csak az a fontos, hogy ne legyen nagy, és nehéz vesz ITX-et, mint nekem is van, aki olcsó gépet akar (mint azok, akik a selejtezett office gépeket veszik), azok meg kompromisszumot kötnek. Bele kell törődni, ez van.

2023. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2023. júl. 20. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!