Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux alá Intel vagy AMD...

Linux alá Intel vagy AMD processzoros gép a jobb?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy videokártyából az Nvidia helyett az AMD (és az Intel HD Graphics) a nyerő, ha Linuxról van szó, na de a CPU-Chipset esetén mi a helyzet? Ott Intel vagy AMD a jobb? Én inkább Inteles vagyok, de mintha az AMD ár-érték aránya jobb lenne, azért is érdekelne.

2023. júl. 27. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mire használod. Nekem van mindkettő, és nem érzek olyan nagy különbséget a kettő között. Egyedül az NVIDIA az ami problémás, de én a linuxokon az alaplapi kártyát használom így túl nagy jelentősége ennek sincs.
2023. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Ez szerintem nem annyira lenyeges inkabb a vgaknal szoktak mondani, hogy egy amd markaju jobb linux ala.
2023. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

#2

Az AMD VGA-k általában tényleg jobban működnek Linux alatt, hisz a driver benne van a kernelben. NVIDIA esetében ez nincs teljesen így.


Peociból meg teljesen mindegy, hogy Intel vagy AMD. Ugyan olyan jó mindegyik.

2023. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!