Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi videokártyát tudok...

Régebbi videokártyát tudok újabb alaplapba tenni?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi HD5670-es videokártyám (PCI-E 2.0, 128 bit, GDDR5).

Azon gondolkoztam, hogyha megveszek egy új alaplapot... (konkrétan ezt néztem ki magamnak: [link]

ez pedig a másik alternatíva: [link] )

...akkor vajon abba a PCI foglalatba is belepasszol és működni fog-e.

Nem iGPU-s procit akarok venni (elég drága a felára amit másra költenék) és nyilván ha elszáll a videokártya, akkor jó ha van egy vésztartalék (ami jelen esetben egy régebbi).



2023. júl. 29. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira régi lenne hogy AGP foglalatos akkor: Nem.

Vagy ha még régebbi eisa akko sem.

De pcie lapba pcie kártya akkor nincs gond. Nemis értem minek kérded.

2023. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azért mert azért tényleg elég régi az a kártya. Azt hittem pci-ban vannak generációk, amik már nem működnek együtt.
2023. júl. 29. 23:00
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk szerintem ennél a kártyánál az uefi még nem támogatott, így csak CSM módban fog menni a rendszer.
2023. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 szántóvető ***** válasza:
82%
40-ért kapsz i3 12100-at,az ebbe ágyazott uhd730 némileg erősebb mint az öreg kártyád,dual channel rammal persze.szóval nem lesz szükség vésztartalék kártyára.
2023. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Én bepattintanék abba a gépbe egy I5 12400, 12500, 12600 13400, 13500 ha van több pénz 13600/K procit. A videokártyát pedig eladnám mert még az xx400-as procik integráltja is erősebb és támogatottabb mint ami neked van dx12 támogatás is van. És már egy 12400 is elég lesz több évre akár.
2023. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Bele lehet próbálni a csatolófelület az nem probléma, de még az a csíra UHD integrált is combosabb nála, ahogy #4 írta.
2023. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A pcie szabványok között csak sebességbeli eltérések vannak. A x16os pcie gen1es slotba is beletehetsz gen4es kártyát és a gen4es slotba is gen1es kártyát. Az egyedüli dolog ami történni fog az az, hogy a gen4es kártya egy gen1es slotba nem fogja tudni leadni a teljesítményét, mert a slot által támogatott adatforgalom kisebb, mint amivel a kártya dolgozni tud.

A te esetedben a kártyádat teljes mértékben ki tudod használni.

2023. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, de még egyszer írom (ha nem tettem volna elnézést).


A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, hogy CSAK VÉSZTARTALÉK ÉS TESZT kártya legyen a régi. Tfh. tönkremegy a mostani RX6600-asom, nem fogom tudni mi a baja a gépemnek és mivel nincs iGPU így valamivel kell tesztelni, hogy vidkari ment-e tönkre vagy más.


Nyilván nemhogy játszani nem akarok vele, de még filmet se néznék, csupán arra legyen jó, hogy ha gáz van a standard vidkarimmal, akkor ne várjak napokig a garanciáztatásra, hanem addig is tudjam használni a gépet.

2023. júl. 31. 01:16
 9/20 anonim ***** válasza:
Vegyél egy GT1030-at erre a célra szerintem, filléres kari már.
2023. júl. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

3/

Tudtommal megy a régi vgaval is uefi módban, csak a bios nem fog bejönni vele, csak a windows.

(de ha nem így van szólj)


De ki kell próbálni és kiderül.

2023. júl. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!