Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes cserélnem a régi...

Érdemes cserélnem a régi erősebb konfigurációt egy gyengébb újabbra?

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfig:

Msi h97m lap,

Intel Core i5-4440 4-Core 3.1GHz

Kingston ddr3-1600 sd - ram 8gb

Gigabyte gtx 750


Új (rendelkezésemre áll):

ASUS TUF GAMING B460-PLUS

Intel Celeron G5905 Dual-Core 3.5GHz

8GB RAM, DDR4


A régi gépből ki tudnám cserélni tehát a lapot, a procit, RAM-ot.

Kérdés, hogy érdemes-e a régi erős 4-Core-t újabb Dual Core Celeron-ra cserélni?

Hogyan csinálnátok? Költeni nem szeretnék (esetleg egy keveset pl egy erősebb procira), ez az ami rendelkezésemre áll.

Vagy adjam el inkább és költsem csokira? A videókártyát nem tervezem cserélni, azért gondolom jobb, mint az integrált a TUF lapon. :)



#intel vs celeron
2023. aug. 4. 13:45
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Hát igen mindig matekol az ember, hogy még egy pici. Nincs tapasztalatom rx590-el, de az a 200W+ fogyasztás, hát nem tudom, hogy megéri-e (meg mennyire lehet levinni)

Akkor már még egy pici 🤫😉 és ott a GTX1660super ami teljesítményben még egy kicsi ámde minden trükk nélkül 125W-nál többet képtelen fogyasztani.

2023. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Nagy arcom volt.

Megnéztem, megmértem alaposabban a házamat. Nem fog beférni az rx580. Nem tudom honnan mérik a magasságát, de amennyire a képeken is látszik, a kártya magasabb pár centivel, mint a végén lévő fém rögzítő lap, amivel a házhoz csavarozom. Nekem a csavaroktól 5cm helyem van az oldal lapig mindössze. Tehát pl ez befér magasság szempontjából, mert nem lóg túl a fém magasságán [link]

Valami javaslat erre az esetre? Esetleg létezik valami ultra kicsi rx 580? :)

2023. aug. 13. 20:58
 33/40 A kérdező kommentje:

Úgy látom ezek a kisebbek (pl.):

rx 570

[link]

[link]

[link]


rx 580

[link]

[link]

[link] - határeset

[link] - határeset



TIPP?

2023. aug. 13. 21:12
 34/40 anonim ***** válasza:

Atx lapod van? Nem lehet olyan kicsi az a ház. Szerintem a alap laptól kell mérni a magasságot oda ül fel a kártya a slotba.

Nekem mikroATX házba volt Sapphire Rx580, simán belement.

Általában a kártya hossza szokott problémás lenni. A kicsi házamba max150mm-es CPU hűtő is elfér, a legtöbb kártya ettől alacsonyabb.

2023. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

A ház teljes szélessége 18 cm kívülről mérve!

Képek:

[link]

[link]

[link]

A képek mutatják, hogy a csavartól 5cm sincs az oldalsó burkolatig. Jelenleg ugye a kis 750es van benne.

Ugyanakkor ha éppen be is fér, mert valószínűleg éppen igen, s tegyük fel még a csatlakozó sem lóg túl rajta, de hely a borítólapig (ami egy üveglap) már nincs túl sok, s ha jól sejtem a szellőzés miatt nem ártana, legalább talán egy 3-4 cm.

A CPU hűtőm nekem sem kicsi egyébként.

Vélemény?

2023. aug. 14. 09:53
 36/40 anonim ***** válasza:
Szerintem simán belemegy, nem lesz gond. Nekem egy Rx580 egy Ryzen 2700x társaságában volt egy 18 cm széles elöl egy 120-as hátul egy 90-es ventilátor gond nélkül átszellőztette a kis mikroATX házikómat, abban durván nézett ki jól tele volt😉 de ment 4évig. Ebbe van hely szerintem bőven.
2023. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Nekem nincs benne plusz venti! 😅
2023. aug. 14. 11:16
 38/40 anonim ***** válasza:

Azért valami csak szellőzteti 😃

Nekem is csak 2 van, egy elől egy hátul, meg amit a táp meg a VGA kifúj hátul. Ha nem melegszenek jó, de lehet majd kell plusz venti bele.

Én is ilyen bazi drágát vettem 😂 teljesen jó.

[link]

2023. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy be fog férni a házadba, egy pillanatra azt hittem valami fekvő brand házad lehet, hogy a szélesség lenne a gond. Nyugi, a házadba széltében egy msi gaming x is bemenne, pedig az talán a legszélesebb mind közül.
2023. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Ha 2 profi mondja, akkor legyen. ;)

Intézem.

2023. aug. 15. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!