Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 pines 120mm-es rendszerhűtő...

3 pines 120mm-es rendszerhűtő ventilátorral szabad videókártyát hűteni?

Figyelt kérdés
A GTX1070-es kártyámon teljesen megadta magát a hűtés így két 120-as rendszerhűtőt raknék a hűtőbordára gyorskötözővel. A kérdésem az, hgy elég lenne hogy hűtse a kártyát játékok alatt? Továbbá a fordulatot azt tudom szabályozni 3-pines hűtőventilátor esetében. Vagy ez csak 4 pines esetében működik?
2023. aug. 10. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nem én hirdetem, csak hamarosan nekem is kelleni fog ventilátor.

2023. aug. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyilván a legjobb az lenne, ha kompatibiliset cserélnél, pl nézelődj:

[link]


De ha nagyon muszáj, akkor:

A videokártyára nem tudod dugni a ház ventiket, tehát az alaplapra kell majd. A legtöbb mai alaplap képes feszültség alapon is szabályozni a ventilátorsebességet.


Fan control progit javaslom. Elsőre kicsit fura, de ha rájössz a logikájára, akkor a legjobb a témában

[link]


Szóval kell csinálnod egy görbét, ami a GPU hőmérséklet alapján határozza meg a sebességet %-osan. Utána a görbét hozzárendeled a megfelelő ventilátorokhoz.


Ja, és a program első induláskor leteszteli, hogy tudja-e vezérelni a ventilátorokat. Minden ventilátornak leteszteli a minimum indulási és a maximum sebességét szép fokozatosan. Ha nem tudja, akkor folyamatosan maximumon (12V) pörögnek a 3 tűs ventijeid.

2023. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen kártya amúgy? Ha gyárilag sima 2 ventis volt, akkor szinte biztos hogy elég elsz neki.
2023. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ROG strix 1070
2023. aug. 10. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:
No para, működni fog.
2023. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miután kijöttek az Asus Noctua ventis kártyáik csomóan próbálták otthon megcsinálni. Nem lesz olyan jó mint a gyári de elmegy

Itt egy 3090


[link]

2023. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!