Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem nem hozza be a Biost...

A gépem nem hozza be a Biost F1 lenyomására, miután a Bios menünek kéne megjelenjen, a kép elsötétül. A Windows pedig ugyanúgy működik. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Bővebben, vettem használtan egy gépet, elég valószínű Overclockolt gép hiszen a processzor ventilátor sebessége az egekben van, a hőfokkal nincs gond. A Windows egyébként bootol, és a gép használható is, viszont a Bios F1 lenyomásakor a kép elsötétül, és onnantól nincs jel a Monitoron, ettől függetlenül a gép megy tovább.

Próbáltam már az elemet kiszedni, nem segített sokat, a legnagyobb gondom ezzel hogy új rendszert sem tudok tenni, csak azt a rendszert tudom használni amit a srác felrakott a gépre.


a88x-plus alaplap, valamint a processzor hűtőm elég hangos viszont hallottam olyasmit hogy ennél a hűtőnél ez normális,: Thermaltake Frio Advanced.



2023. aug. 14. 06:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Bios reset. Ha nincs erre külön gomb/összeérintendő tűk, akkor

Konnektor ki, elem ki, bekapcs gomb nyomva tart fél percig


Ha uefi-s a rendszer, akkor pedig cmd-t indítod rendszergazdaként és

shutdown /r /fw

2023. aug. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A BIOS általában a DEL vagy az F2 gombbal jön be.
2023. aug. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Vagy B. A monitor egy fos, és nem képes megjeleníteni a bios felbontást/hz-et. Vagy másik megjelenítőre nyomja.

Vagy átalakítót használsz a monitorhoz, az is lehet gond

2023. aug. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennek az alaplapnak a biosába a DEL gombbal tudsz belépni, nem pedig az F1-el, azt hiába nyomkodod.
2023. aug. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"kép elsötétül. A Windows pedig ugyanúgy működik"


Előtte jellemzően fekete a kép, hova sötétül tovább???

Ugye nem a windowsban nyomogatod a del-t..?

2023. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem találkoztam még olyan géppel, ahol F1-el kellett volna a BIOS-ba belépni. Mindenhol vagy DEL gomb, vagy F2, illetve néhány régi HP gépen volt F10, de F1 soha.
2023. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!