Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó lesz ez a tápegység,...

Jó lesz ez a tápegység, videokártya, cpu hütő?

Figyelt kérdés

optiplex 790 gépházam van alaplap csere, 95mm olcsó akkori cpu hűtő cseréje laza volt bele. X370M lap pont bele illett. Ezeket is bele fogom tudni rakni a gépbe könnyedén?

Használt RTX 3060 most egy Gainward Ghost tulajával beszélek használtan garisan lealkudva 75 ezerért eladja. Inno3D GTX 1660 Ti 6gb Twint váltok le erre.

A régi 420W tápomat cserélném ilyenre.


[link]


Meg a cpu hűtőt ezekre mert az 5700G a mostani mellett eléggé meleg van, hogy 90C-t is eléri átlagban 70-80 fokos olyan kellene ami később egy melegedős processzornak is elég.


[link]


[link]


[link]


[link]


2023. aug. 16. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát azért attól független hogy a lap belement én nem venném készpénznek, hogy atx szabvány az a ház, és minden más is belemegy-e.
2023. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mindent is cserélsz, vegyél egy házat is, az már nem egy eget rengető összeg a többihez képest.
2023. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem Atx-es hanem Micro ATX ettől még láttam olyat, hogy ilyenbe is Atx lapot tudtak tenni de az enyém szerintem mAtx. Sajnos most nem lesz már keretem ház cserére is.
2023. aug. 16. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen mikroATX alaplap bele megy, össze kell majd legózni a front panelt valószínűleg, meg ha a VGA nem fér bele akkor a HDD tartót is ki kell faragni. Sok ilyen moddig videó van YouTube-on. Az, hogy valaki hobbyból vagy szükségből csinálja az már mindegy. 😉
2023. aug. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 B550 lap már megvan bele szerintem teljesen normálisan bele tudtam rakni. Csak beillesztettem, becsavaroztam és ennyi a többi komponens érdekelne. Mondjuk a táp ami benne van az sem a brand táp már amúgy Inter-Tech van benne. De a brand táp is bírta a 1660 Ti-t undervoltolva. Mert azzal is használtam. Csak nem tudom a tápegységek méretei között mennyire vannak különbségek, hogy az a táp amit kinéztem milyen? Cpu hűtő csak bele megy valamelyik csak nem gondoltam rá kérdezek a 280-as vízhűtőre is. A videokártya az amitől kissé félek, találok belőle kisebb modellt is. De ez az eladó hosszú megbízhatónak tűnik.
2023. aug. 17. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt az 5700G-n a gyári?

Szerintem nem kell brutális hűtés, meg AIO az a 12 ezres Alpeföhn elég neki. Milyen melegedős processzor lesz helyette?

Tápegység szerintem bármelyik belemegy.

Ha hosszú a kártya azt meg a HDD keret lefúrásával megoldhatod, ha kell HDD azt máshova kell aplikálni.

2023. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Azt tudom, hogy a HDD keretet lelehet fúrni. De nem tudtam, hogy akkor hosszabb kártya is belemegy. Remélem azért elfog férni igyis.

Nem tudom pontosan milyen hűtő volt. Árukeresőn nem is lehet kapni, valami noname szar volt Alliexpressen vettem valami ezer forintért mert használtan vettem a procit és nem volt hozzá meg a gyári sem.

2023. aug. 17. 14:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyárilag egy gagyi alu borda van hozzá, 1500-ért árulják hardveraprón.

[link]

Ami ettől jobb az elég erre.

Ha nem váltasz Intelre nem is kell nagy hűtés valószínűleg az 5700x vagy 5800x3d sem megy 150w tdp fölé.

2023. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!