Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szünetmentes okozhat zárlatot...

Szünetmentes okozhat zárlatot egy számítógépben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fenti kérdésre keresem a választ. Adott egy PC, ami 7 éves, 1 db új alaplappal, ami 1 éves. Egyik bekapcsoláskor 3-szor sípolt a gép, emiatt elkezdtem eltávolítani a memóriamodulokat, majd az alaplapi CPU debug led vörösre váltott már az első ram modul kivétele után. Nem volt semmi előzménye a problémának. A szétszedés előttig nem volt semmi baj.

Szervízbe vittem a gépet, ahol azt mondták, a cpu zárlatot kaphatott.

A szünetmentesem kb 2 hetes, nagy teljesítményű, a gépen kívül még 2 monitort, illetve 3 telefontöltőt működtet. Az említett eszközök hibátlanul üzemelnek. Okozhatta a zárlatot a szünetmentes? Amennyire én tudom, az ilyen eszközöket éppen az ilyenek esetek elkerülése végett fejlesztették ki.


Nem vagyok egy nagy számítástechnikai zseni, ezért a hozzáértők válaszát előre is köszönöm.



2023. aug. 18. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok egy nagy számítástechnikai zseni, ezért a hozzáértők válaszát előre is köszönöm."


Nem a számítástechnikai részével van gondod, hanem az elektronikával, de ez mellékes.


"Amennyire én tudom, az ilyen eszközöket éppen az ilyenek esetek elkerülése végett fejlesztették ki."


Semmi köze a szünetmentesnek a rövidzárhoz (zárlat), és nem is okoz. Rövidzárat csak rövidzár okozhat. Tehát egy fizikai károsodás, ami hidat képez pl. a tápfesz és a GND közt. Ez lehet a szilíciumon belül, akár hőhatás következtében. mondjuk az érdekelne, melyik szerviz olyan felkészült, hogy ilyen szinten tudnak debugolni, hogy egy ilyen rövidzárat ki tudnak mérni. Manapság csak az alkatrészek cserélgetése a jellemző, de szerintem többre nincs is szükség.

2023. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
#1 fog egy multimétert, ellenállás módba teszi, a fekete végét a GND-re teszi (fekete vezeték), a pirossal meg végigméri a színes vezetékeket. Ha valahol zárlat van az kimutatja, egy amatőr is meg tudja csinálni. Aztán kiveszi a CPU-t, megismétli a mérést, ha megszűnik a zárlat egyértelműen az volt a bűnös. Ilyen egyszerű.
2023. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

2# Egyszerű, ettől még szerintem senki sem csinálja. Még a 486-osok idejében sem sok embert láttam mutiméterrel méregetni processzorokat.

Főleg az olyan szervizesek nem csinálják, akinek elsütöttem a peltier elemek hőskorában viccből, hogy az ellenállás fűt, akkor ha fordítva bekötöm, akkor biztos hűt, tehát a peltier elem egy fordítva bekötött ellenállás.

És elhitte.

2023. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

"Okozhatta a zárlatot a szünetmentes?"


Hogyne. Okozhat. De ez az eset nem az :)


"Amennyire én tudom, az ilyen eszközöket éppen az ilyenek esetek elkerülése végett fejlesztették ki."


A szünetmentes tápegységeket arra az esetre fejlesztették ki amikor megszűnik a betápláló feszültség.


"Szervízbe vittem a gépet, ahol azt mondták, a cpu zárlatot kaphatott."


Ilyen "szakmaiatlan" választ akkor kap egy laikus amikor fogalmuk sincs mi történt.

2023. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"cpu zárlatot kaphatott" Na aki ilyet ír és mond az irtózatosan felkészült, és fogalma sincs mit beszél. Már bocs, de ez komplett hülyeség. Igen, hallottam már én is ilyet szervizestől. Utána meg kell kérdezni ezt legyen szíves leírni azzal együtt, hogy ez hogyan történhetett meg. Na ez utóbbi már soha de soha nem történt meg.
2023. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!