Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan nyissam meg Windows10-e...

Perla22 kérdése:

Hogyan nyissam meg Windows10-en a régi DVD-imet?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémába ütköztem, hogy régi, DVD-re írt videóimat nem tudom megnézni, mivel a W10-es gépem egyszerűen képtelen olvasni. Beteszem a CD-t, és morog, zúg, morog zúg, majd elnémul, és nem jön be semmilyen ablak, sem a meghajtóknál nem jelenik meg. Próbáltam már tisztítani a lemezeket, az eszközkezelőben töröltem a meghajtót, és újraindítottam a gépet, akkor sem ment, valamint próbálkoztam a CD/DVD-k automatikus megnyitásának lehetőségével is, de semmi nem segít. Az eszközkezelőben a tulajdonságoknál azt írja, a meghajtó megfelelően működik. Lehet, hogy inkompatibilitási a probléma? Van rá megoldás? A DVD-k kb. 10 éves Panasonic márkájúak.


Köszönöm előre is!



#nem olvasható #CD/DVD lejátszás
2023. aug. 22. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy maga az olvasó koszolódott el, vagy nem tud "ráfókuszálni" a lemezre.


Én pl. jártam úgy, hogy egy régi CD/DVD olvasó a CD-R lemezeket nem olvasta be (egyet sem) , de minden mást igen

2023. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Távolítsd el az eszközkezelőben és indítsd újra a gépet.


Vagy: én 96%-os alkohollal szoktam tisztítani. A belső körívnél rákenem, beteszem. Többször megcsinálom, aztán kicsit várok. De azt hiszem izopropil alkohol is jó, ebben nem vagyok 100%.

Patikában fél decit kértem, adtak..., mert nem szoktak.

2023. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"morog zúg, majd elnémul"

Ezt az ebet megmérgezted.. :(

2023. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lemezeket próbáld ki másik gépen, és asztali dvd lejátszón is! Ha máshol megy, akkor a Te dvd meghajtóddal lehet gond. Ha máshol sem megy, akkor a lemezekkel.

Én egy ehhez hasonló eszközzel szoktam tisztítani a lemezeimet, meglepően jó hatásfokkal:

[link]

2023. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10 év sok idő egy írott lemeznek, lehet simán ennyit bírtak.
2023. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!