Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az este vihar volt, most...

Az este vihar volt, most reggel nem kapcsol be a számítógépem. Mit tanácsoltok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Arról nem tudok, hogy a házba belecspott-e egy villám, de erősen kétlem. Tudom tudom, kimehetett a táp stb stb.Ez volna a kérdésem, hogyan tudom a legegyszerűbben ellenőrizni, hogy a táp adta-e meg magát? Nincs másik tápom, hogy azzal próbáljam meg jó volna-e. A táp egyébként egy kb 10 éves chieftec ctg-450-80p, ezen kívül van egy asrock ab350m pro4 alaplap a gépben, egy 1050ti oc 4gb kártya, egy ryzen 5 1600 egy merevlemez és egy ssd de az nem nagyon számít szerintem. Gombnyomásra semmi nem történik, semmi nem világít a ventik se pörögnek, azért gondolom, hogy a táp a hunyó.

2023. szept. 3. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Próbáld meg másik kábellel, másik konnektor/hosszabbító.

Ha nincs semmi csere alkatrészed akkor inkább vidd el szervizbe, minthogy találomra cserélgess alkatrészeket.

2023. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első választ köszi, szerintem szerviz lesz, mivel ugyan arról a hosszabbítóról tudom tölteni a telefonom meg a monitor is működik. Második válaszoló szerintem keress fel egy pszichológust és egy nyelvtantanárt.
2023. szept. 3. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

#kérdező


Ki a második válaszoló? - "Második válaszoló szerintem keress fel egy pszichológust és egy nyelvtantanárt."

2023. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, mennyire mersz belenyúlni a gépbe, de a tápot nagyon könnyű leellenőrizni.

Lehúzod az alaplapról a 24-es és a 4-es tápot. Lehúzod az összes meghajtóról, videokártyáról, szóval mindenhonnan. Ezután fogod a 24-es csatlakozót és az abban levő zöld pint összekötöd egy gemkapoccsal a mellette levő feketével. Ezután bedugod a konnektorba a tápkábelt és bekapcsolod hátul a tápot. Ha jó a táp. akkor el kell indulni a ventilátornak.

Valahogy így:

[link]

2023. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
#4 azért óvatosan ezekkel a tanácsokkal, nehogy valami gyerek elkezdje próbálgatni a válaszod láttán, netán rosszat kössön össze, vagy bedugva marad a táp…
2023. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Húzd ki a konnektorból negyed órára. A tápban (már amelyikben, de gondolom nem egy bóvlit használsz) túláram védelem van, amit a villámlás másodlagos hatása aktiválni tud akkor is, ha viszonylag messze csap be. Ilyenkor teljesen tiltja magát, nem tudod indítani a gépet, hogy véletlenül se főzhesd meg. A teljes áramtalanítás oldja a tiltást.
2023. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Illetve kimehetett benne a biztosíték is. Ezt csak akkor tudod házilag cserélni ha értesz az elektronikához (ami nem egyenlő azzal hogy össze tudsz rakni egy gépet), egyébként szerviz.
2023. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztosabb szerintem ha viszed szervízbe, vagy ha van valakitől egy kölcsön tép azzal megpróbálni a gépet beindítani.
2023. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!