Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP Link - miért kell bekapcsol...

TP Link - miért kell bekapcsolás után újraindítani?

Figyelt kérdés

[link]


Nálam az asztali gép, ha nem vagyok itthon, teljesen áramtalanítva van kikakpcsolva. Amikor bekapcsolom, látszólag a TP Link is "feláll", de mégis azt jelzi a gép, hogy nincs net. Mindig kell csinálnom egy (néha több) kábel ki-be húzást, hogy felismerje a wifiket. Ennek mi az oka?


2023. szept. 12. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért kell kábeleket húzogatni a vezeték nélküli wifihez? Ezt nem értem.

Valószínűleg router indulásnál nem kap IP címet a gép, és újracsatlakozáskor osztja ki. De a routert is áramtalanítod? Én nem tenném, elég a gépet, és akkor szerintem működni fog.

2023. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha asztali géped van, akkor miért nem húzol be kábelt, ahelyett, hogy a wifivel vacakolsz?
2023. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hogy eloszlassak félreértéseket. Először is köszönöm a válaszokat. A tényállás az alábbi: korlátlan mobinet van a telómon, így azon csinálok mobil hotspot-ot és az asztali gépbe USB-n dugott tp link modem vagy router vagy bánomisén mi van csatlakoztatva. Az ami a képen van.

És amikor áram alá helyezem a gépet, feláll a windows, kap áramot az USB-n át a kis kütyü csak éppen "nincs internetkapcsolat"; "nincs internetkapcsolat"; "nincs internetkapcsolat" és akkor bedurranok, az USB-t kihúzom, bedugom, akkor meg érdekes módon lesz kapcsolat. Bár nem mindig. Ilyenkor az egész asztali gépet kell újraindítani és akkor lesz. No ez a sztori, erre keresek megoldást.

2023. szept. 12. 15:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre az a megoldás, hogy beköttetsz egy normális kábeles netet. A mobilnet nem erre való. Nem is elég gyors, illetve sok esetben pár dolog (pl torrent) tiltva is van rajta.

Amúgy azért van ez a hiba, mert az az USB-s vacak csak akkor áll fel, mikor a Windowsba bejelentkezel, de addigra már a Windows megpróbálta felépíteni a hálózatot, ami nem sikerült. Egyébként egy ipconfig /renew valószínű mindig megoldaná a hibát, de az is lehet, hogy amúgy minden működik, csak a Windows írja ki, hogy nincs net (ugyanis ez az ellenőrzés elég problémás)

2023. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy ettől az egy dologtól eltekintve semmi bajom nincs ezzel a megoldással. Torrentet sosem használok, mindent megold. Immár 3 éve így vagyok. Mivel elég sokat költöztem és még mindig nem biztos, hogy a jelen helyemen maradok, ezért nem akartam elköteleződni.
2023. szept. 12. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!