Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az mitől van, hogy spontán...

Az mitől van, hogy spontán pár naponta egyszer kékhalált kap a gépem?

Figyelt kérdés

Konfigom:

500W FSP Hydro Bronze

Asus Prime H610M-K D4

i5-12400

16GB 2666MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB)

RX6600

WD Green 240GB SSD


Az a fura, hogy ugyanilyen Kingston márkájú HyperX Fury de 2x4 GB-os RAM-al viszont sosem kapok kékhalált.

Memtest86-ot meg beépített Win10 ram tesztet is futtattam, de semmi hibát nem dobott.


Nem értem, de marha idegesítő, hogy spontán netezés közben (nem szoktam játszani) képes kékhalált dobni. Szóval nem folyamatosan, hanem pár naponta az adott napon egyszer.



2023. szept. 22. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
A RAM pontos cikkszáma benne van az alaplap supportált RAM-jai között?
2023. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

próbáld meg a ramot tesztelni testmem5 progival anta777 extreme configjával.


Ha ez lefut hiba nélkül, akkor tökéletesek a ramjaid.

2023. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2: Letöltöttem, lefuttattam és ezt kaptam eredményül:


[link]

2023. szept. 22. 20:57
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Meg tudod nézni az eseménynaplóban mi okozta a BSODt...


Előbb itt nézd meg az okát, még mielőtt valaki találomra szétszedeti a géped :)

2023. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4: Eseménynaplón belül ezt pontosan hol találom?
2023. szept. 23. 10:37
 6/17 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam, de ebből nem tudom milyen információt lehet leszűrni

[link]

2023. szept. 23. 10:46
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Semmi, kernel power 41. Ez csak annyi, hogy nem megfelelően állt le.


Ha a másik RAM-okkal jó, akkor kompatibilitási vagy BIOS probléma lesz továbbra is. Ennél többet nem segítek úgy is le lesz pontozva ez is mint az első válaszom. :)

2023. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le.
2023. szept. 23. 11:34
 9/17 anonim ***** válasza:

Vagy itt rányomsz a részletek fülre vagy kijelölöd az eseményt a naplóban majd jobb oldalon találsz egy olyat: esemény tulajdonságai. Ott találsz pontos infót arról, mi okozta a BSOD-t.


Az sem árt, ha megnézed mi történt a BSOD előtt vagy alatt. A te esetedben pl ott virít azonos időben a virtual box hibajelentése, és a virtualbox hajlamos BSOD-t okozni:


[link]



" Ennél többet nem segítek úgy is le lesz pontozva ez is mint az első válaszom. :)"


Le, mert sz0patod szerencsétlent. Ott van a leírásban:

"Memtest86-ot meg beépített Win10 ram tesztet is futtattam, de semmi hibát nem dobott."


Mi a valószínűbb? Hogy memtest86 alatt csokizza össze magát az IMC vagy hogy spotán,netezés közben nulla terhelés alatt? Még a te memtested sem dobott hibát... Ha inkompatibilitás lenne akkor jóval hamarabb megreccsenne, de a memtest86 alatt biztosan.

Te vagy a QVL fanatikus állítólagos "szervizes"? :D

2023. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

“Az a fura, hogy ugyanilyen Kingston márkájú HyperX Fury de 2x4 GB-os RAM-al viszont sosem kapok kékhalált.”


Erre csak ennyi. Tehát ha másikkal jó, akkor biztos majd nem a RAM-okkal lesz a gond…. Látszik ennyi fogalmad van róla. Simán lehet inkompatibilis ami csak bizonyos idő után jön elő. Nekem is volt olyan RAM modul a kezeim között, ami teljesen random dobált BSOD-t, volt hogy hetekig ment hibátlanul, volt hogy óránként összefosta magát. Hiába frissítettem BIOS-t.

Memtest, gyári teszt hibátlanul lefutott mert nem volt hibás a RAM.

Csodák csodájára ki lett cserélve egy olyan modulra, ami benne volt az alaplap támogatott moduljai közt és azóta évek óta hibátlan a PC. A “rossz” RAM-ok azóta is mennek hiba nélkül másik konfigban.

De látom az, hogy valami inkompatibilis az egyenlő azzal kb. hogy el sem indul, vagy azzal, hogy rendszeresen előjön a hiba….

Többet nem fűznék hozzá, teljesen felesleges.

2023. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!