Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire éri meg húzni az RX...

Mennyire éri meg húzni az RX 6600 XT kártyát mennyivel lesz nagyobb a teljesítmény?

Figyelt kérdés
Az Msi afterburnerben már megcsináltam azt, hogy a a voltaget lehúztam 1065-re ennyire tudtam letolni csak. A power limitet csak -6% tudtam levinni de úgy nem tudta tartani az órajeleket normálisan volt amikor 2350 körül ment de a fogyasztás sem lett nagyon kevesebb. Ezért van amikor a kártya még igyis fogyaszt néha 160w. Az átlag fogyasztás ment le kicsit. A kártya pedig így a normális alap órajeleit tartja játékok alatt 2480-2555 között. A m clockal szórakoztam kicsit és még 2230mhz is crasheltem egy perc játék után. Úgyhogy most beállítottam 2130-ra. Ami van amikor 2146-ig is tud ugrani egy pillanatra. Lehet lépcsőzetesen kellene még feljebb menni. A Core Clockal még nem foglalkoztam. Láttam videót ahhol egy Helboundot feltudtak min 2900mhz körül volt. A max pedig 3010 felett, a m clock pedig maximumon és nem volt vele semmi gond a videó szerint. És ott a kártya szépen belekarcolgatott már majdnem a maximum mag órajelbe is. De 2970 mindig meg volt. Nekem fighter powercolor van. Ezt meddig lehet elhúzni? Ryzen 5 2600, 12gb ram, Super Flower Amazon Bronze 450w mellett van értelme az oc-nak. Mert a processzor Bf1 multiban nem tudja maxra hajtani a kártyát. De itt nem baj mondjuk mert 1440p felbontáson is jó még az fps. De egyébként a kártyával jelenlegi állapotában nem vagyok annyira megelégedve mert régebbi játékokban 4K felbontáson nem tud elég magas fpst adni. 1-2 évesekben 1440p-ben néha már 60 sincs. A Cyberpunk, Starfield, Forspoken pedig Full HD-ban is katasztrófa még sima highon is. És az fsr sem segít rajta olyan sokat. Úgy megvan a 60 fps. De a Starfield egyenlőre még nagy kártyákon is elég gyengén fut. Nem túlzás annak a játéknak ez a gépigény azért? Ha sikerül húzni a kártyát mennyi plusz teljesítményre számítsak?

2023. szept. 24. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ingyen van a teljesítménynövekedés ezért nettó megéri.

Ha komolyabban belemélyedsz az UV és OC művészetébe, rászánsz egy-két napot/hetet akkor előrébb leszel mittudomén 2-3%-kal. Ha neked ez megéri akkor hajrá :D

2023. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nem igazán lehet már. Hülyebiztos bios-ok vannak gyárilag a kártyákon. Nyugodtan maxra húzhatod a power limit csúszkát, és fagyásig emelheted a gpu és vram mhz-et. Illetve undervolt témában van részletezve a görbe szerinti tuning. Ezzel lehet igazán kimaxolni, mert te szabhatod meg részletessn, hogy hány hz-en hány V feszültségen működjön a GPU. Teszteléshez pl superposition mehet, vagy bármilyen játék, valós környezet, valós teszt (furmark semmiképp sem. Azt felismeri a gpu bios,és azonnal lejjebb veszi az órajelet, mert túlzott terhelést lenne képes adni a gpu-nak). A stabilnak tűnő beállítás alá érdemes beállítani a végleges tuningot, kb 50-100 mhz-cel. Hogy biztos legyen afagyásmentesség. De simán lehet, hogy akár 200 mhz-cel a stabilnak tűnő beállítás alatt lesz a valós stabil beállítás.


Kékhalál vagy újraindulás nem gond. De általában simán csak ki szokott fagyni a tesztprogram, ha túlzó a beállítás


5% fps növekedés szinte elérhetetlen manapság. Cuki, hogy van lehetőség a tuningra, de valójában... nincs. A hardvercsere a tuning.

2023. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gyenge rosszminőségű táp miatt csökkentettem -500mhzt kb a 6600 xt gpu mhzjén. És én sem nagyon vettem észre 5% teljesítmény csökkentést sem még leterhelő felbontás RT mellett sem nagyon. Szóval ez szerintem vissza felé is így fog menni. 3000mhz fölé nem hiszem, hogy elfogod tudni húzni mert még rx 6650 xt is kevés olyan van amivel eltudod érni ezt az órajelet 6600 xt általában meg max ilyen 2950-ig szokott elmenni.

Menj felfelé mindemben 20-50-el fokozatosan. Amikor elkezd crashelni akkor -5-10el. Nem számít mert 100mhz 1% teljesítményt jelent legfeljebb. De ha a mem clock már 2230-on crashelt akkor a tied nem a legjobb szilícium lehet. A gpu clock is szerintem megfog állni 2800 maximumon ez 2%+ teljesítmény. Semmiképpen ne 100 hanem legideálisabb ha 120mhz különbség van a min és max között. A power limit csuszka pedig maxra menjen mert nem ér semmit. Ezt a powercolor modellt normálisan undervoltolni nem lehet de szerintem az egész szériát sem.

2023. szept. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy erős 1080p kártya, a konkurencia rtx3060-asa se tud sokkal többet 1440p 4K kisebb címeken elmegy. Nagy felbontás, jó grafikával ilyen Starfield és társaiban, azért combos gépet kíván. AMD oldalon is egy 5700x és egy rx6800-6900 vagy egy rx7800.


Nekem is egy R7 2700x van egy rx6600xt-vel, nem gyenge azért az rx580 után. Nem kell a beállításokon sokat szőrözni 😃 1080p-n, de sajnos ez ennyit tud.

2023. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy erős 1080p kártya"


Ez meg egy erős kijelentés volt :D

2023. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ma 60000Ft körül kapható kártyák között a legerősebb 1080p kártya, pláne, hogy a bányában jól kigyúrták magukat! 🤣

2023. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg húzkodni, annyit nem nyersz vele.
2023. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!