Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két monitor használatánál...

Két monitor használatánál miért homályos a második monitor?

Figyelt kérdés

A gépemnek van egy HDMI, és egy VGA csatlakozója, és azt tapasztalom, hogy amikor egyszerre szeretnék 2 monitort használni, akkor az a monitor, amihez a VGA kábelt csatlakoztatom, olyan homályos képet mutat, hogy kifejezetten kellemetlen nézni még rövid távon is. Olyan, mintha mindennek lenne egy "árnyéka", ami csak egy nagyon kicsit van elcsúszva az eredeti pozícióhoz képest.


Azt olvastam több helyen, hogy ez a két monitor felbontás különbsége miatt is lehet, ezért külön figyeltem, hogy mindkét monitor 1920x1080-as felbontású legyen, ez is van rajtuk beállítva.


Nálunk az irodában hasonlóan egy VGA és egy HDMI kábel csatlakozik 2 monitorhoz, de ott mindkettő éles. Nagyon sokan használnak akár otthon is 2, sőt, néha 3 monitort, és egyszerűen nem értem, hogy miért csak nálam jelentkezik ez a hiba.


A monitoroknak alapvetően van egy Analóg és egy Digitális beállítási lehetősége, és amikor a VGA-val használom, akkor 1 monitor esetén is homályos képet mutat, ekkor lehetőség sincs az éles, Digitális módba kapcsolni.


Rossz kábellel próbálkoznék?


Mire tippeltek, mi lehet a gond?



2023. szept. 27. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló problémám, igaz, hogy csak egy monitorral. Sok esetben ezt úgy tudtam megoldani, hogy megnyomtam a monitoron az "Auto" gombot. Ekkor némi gondolkodás után magához tért a kép.

Nem igérem, hogy sikerülni fog, de egy próbát megér.

2023. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Morzsi007 ***** válasza:

Próbáld meg az #1-es válaszadó tanácsát. Illetve akkor van ilyen, mikor nem a max felbontáson hajtod a monitort és max Hz-en, amit tud. Szóval natív felbontást állítsd be a monitoroknak, főleg a VGA-snak és 60 vagy 75Hz-et, amit tud max.

A gyenge VGA kábel minősége is okozhat ilyen szellemképet, ha a fenitek nem segítenek, akkor vegyél egy kicsit komolyabb kábelt.

2023. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2023-ban nem tudom, miért nem halt még ki a VGA...

Ne csodálkozz, hogy vacak a kép, az analóg jelet nagyon sok dolog zavarhatja. A legjobb megoldás egy videókártya csere lenne és két digitális csatlakozó használata. Ha ez nem megoldható, akkor szerezz be egy jó minőségű VGA kábelt és győződj meg róla, hogy nincs a közelében zavaró tényező (mágneses mező, áramkábel, másik analóg jelű kábel). Azon kívül próbáld meg beállítani a monitort ennek a tesztnek a segítségével:


[link]

2023. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

"2023-ban nem tudom, miért nem halt még ki a VGA..."


Semmi baj az analóg VGA-val egy bizonyos felbontásig.


"Ne csodálkozz, hogy vacak a kép"


Csodálkozzon csak! Én is használok analóg VGA monitort, tűéles képe van!

2023. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

"Olyan, mintha mindennek lenne egy "árnyéka""


Az én tippem a kábel.

Szellemképet ugyanis az tud okozni.

Próbálj meg szerezni egy másik VGA kábelt (akár csak kölcsön próbaképpen).

Ha a kábel jó vastag és merev akkor valószínűleg jó minőségű!

2023. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!