Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket éri meg????

Melyiket éri meg????

Figyelt kérdés

Lényegében egy ryzen 7 5800x3d-t szeretnék hűteni egy deepcool e-shield házban ami levegő hűtésből magasság max 165mm aio-ból fellül 240mm. Ragaszkodom a felső hűtéshez ha az a nyerő,mert szerintem logikus. Kettő alterntívám van amin gondolkodom

1: nzxt kraken 240mm

2: NOCTUA NH-D15S chromax.black (magassága a gyártó szerint 160mm)

Az alaplapom egy asrock b550 phantom gaming 4 a noctua gyártó szerint támogatott tehát minden paraméter adott ami kell,de parázok az aio-k tól tőbb alkatrész főleg a kifolyás,szivárgás élett tartam.

Mineden értelmes tanácsot tapasztalatot szívesen veszek...

Előre is köszi a segítséget.



2023. szept. 30. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az 5800X3D-re bőven elég egy klasszik 15 000-res hűtő, ha nem kell hogy extrém csendes legyen akkor felesleges ilyen drága hűtőket rádobni.

A csávó egy 25$-os aliexpresses hűtővel ( némi undervolt mellett ) 75 fok alatt tartotta a procit:


https://www.youtube.com/watch?v=pTt6JOTDVZ8&t=144


Szerintem egyik 45 000-res hátő sem éri meg erre a procira ( írom úgy, hogy 360mm-es AIOm van ).

2023. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Arra egy 20000-es hűtő is bőven jó. 105W a TDP-je, tesztelték a Wraith Prism-el is és nem melegedett túl.
2023. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam be quiet! Pure Rock 2 hűti, 70-75°C között szuperül.
2023. szept. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

NOCTUA NH-D15S chromax.black prémium hűtő, bármelyik procira mehet.

5800X3D-re tényleg felesleges ekkora hűtő, oda jó egy Noctua NH-D9L is.


[link]

[link]

2023. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!