Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az I7 3770-es processzorom...

Az I7 3770-es processzorom hogyan megy 4ghz órajelen játék közben amikor az túl lépi a max turbót amit az Intel megadott?

Figyelt kérdés
A gépet nem újonnan vettem meg. Hanem használtan már 3 éve hardveraprón. És amióta megtanultam használni a rivatunert. Azóta látom, hogy a cpu játék közben mindig 4001mhz jár. Ez miért van amikor ennél a processzornál a legtöbb videóban 3.6GHz szokott lenni. És olyan Intel és Ryzen processzorokról látok teszteket az öt évvel régebbi processzoroknál. De néha újabbaknál is, hogy 100mhz plusz van ami közel nincs a megadott turbó órajelhez. De nem tudok a gépről sok mindent csak annyi, hogy egy I7 3770 van benne ami biztos, hogy nem k. RTX 3050 8gb videokártyával, 16gb 1330mhz ram és egy 960gb kingston ssd.

2023. okt. 8. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összes mag 4ghz-en jár ?

Ha nem K-s a CPU és Z chipset az alaplap akkor nem tudom elképzelni hogy megy úgy mert a turbó is csak 3,9 GHz asszem.

2023. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen az összes 4ghz az alaplapot viszont nem tudom, hogy milyen
2023. okt. 8. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Z alaplapod van? Állítottál bármit BIOS-ban, mióta nálad van? Lehet akitől vetted, az rakott rá kis tuningot. Ha stabil (nem fagy ki, nem indul újra), meg nem fő 90 fok felett, akkor nincs vele tennivalód. Örülj a plusz kakaónak 😊


Töltsd le hwinfo programot, az kiír minden lényeges adatot. Képet is beillesztheted ide, valamilyen képmegosztó oldalra feltöltve.

[link]

(Valami ilyesmi ablakot kéne látnod majd:

[link] )


Az rémlik még, hogy Z lapban lehetett szorzót növelni non-K prociknál is itt a 3. generációban.

2023. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én nem nyúltam a biosban semmihez. Ez már akkor is ilyen volt amikor Rx 570 volt még mellette. A processzoron valami sima fekete hűtő van és 60-75 fok körül van a hőmérséklet. Új játékokban vagy multikban kicsit magasabb.

Köszi a tippet megnézem akkor a lap típusát.

2023. okt. 8. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!