Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kap kékhalált a laptopom?

Miért kap kékhalált a laptopom?

Figyelt kérdés
Tegnapi napon vettem észre a problémát mikor a koliból elvittem magammal tanulni a laptopot az egyik egyetemi épületbe, ahol eduroam wifi van(azt hozzátenném, hogy a koliban is eduroam van és ott probléma nélkül működik a laptop) és egyszerūen a zárolt képernyőig jutottam mert ott entert nyomtam a jelszó beírás után, kifagyott és behozta ezt a kékhalál dolgot. Ezzel szórakoztam 3 óráig, már mindent megpróbáltam, a frissítések törlésétől kezdve a gép alaphelyzetbe állításáig de minden kifagyott és visszadobott a probléma megoldása menübe. Úgy voltam vele hgy f it, elraktam a laptopom átmentem barátnőmhöz és ott ahogy nem volt elmentett wifi és offline volt a gépem probléma nélkül felállt. Felcsatlakoztattam a wifire, semmi baja minden működött, kaptam is egy értesítést hogz eltávolítottak egy frissitést ami hibát okozott a gépen. Mondom oh de jó minden rendben, a koliban is működött hibátlanul este mikor visszaértem pedig ott is eduroam van. Ma behoztam megint magammal az egyetemre és megint kékhalál. Mondom lehet az eduroammal van vmi baja, még a zárolt képernyőn kinyomtam az automatikus csatlakozást az eduroamra(mert a zárolt képernyő után már nem engedett be a fiókomba). Ahogy kinyomtam az automatikus csatlakozást beengedett. És minden működik rajta. Amint felállt, abban a pillanatban hogy rámyomtam hogy csatlakozás az eduroamra, lefagyott és megint kékhalál, problémát észlel a rendszer és újraindul. Minden más wifi esetében nincs ez és még a koliban is működik ugyanazzal a wifivel csak az egyetem épületeiben nem jó. Ezzel mit lehet csinálni? Eddig sose tapasztaltam ilyet.. a válaszokat előre is köszönöm.:)

2023. okt. 19. 14:24
 1/3 anonim válasza:
41%

A kékhalál vagy más néven "Blue Screen of Death" (BSOD) egy olyan hibaüzenet, amelyet a Windows operációs rendszer jelenít meg, amikor valamilyen súlyos problémába ütközik. Az okok lehetnek hardveres hibák, illesztőprogramproblémák vagy szoftverhiba. A hibaüzenet általában tartalmaz egy hibakódot és egy rövid leírást, amely segíthet azonosítani az okokat.


Az, hogy a laptopod csak egy adott WiFi-hálózaton (az eduroam esetén) tapasztalja a kékhalált, azt sugallhatja, hogy ez a probléma kapcsolódik valamilyen specifikus hálózati beállításhoz vagy konfigurációhoz. Íme néhány dolog, amit megpróbálhatsz:


Illesztőprogramok frissítése: Győződj meg róla, hogy a laptopod hálózati illesztőprogramjai (Wi-Fi vezérlő) a legfrissebb verzióban vannak. Látogass el a laptop gyártója vagy a Wi-Fi vezérlő gyártója weboldalára, és töltsd le a legújabb illesztőprogramokat.


Frissítések telepítése: Folytasd a Windows rendszered frissítéseket. Néha a rendszerfrissítések olyan hibákat javítanak, amelyek problémákat okozhatnak.


Hálózati beállítások ellenőrzése: Ha csak egy adott hálózaton jelentkezik a probléma, győződj meg róla, hogy a hálózati beállításaid helyesek és a hálózat jól működik. Kérdezd meg az egyetemi hálózat adminisztrátorait, hogy segítsenek ellenőrizni a beállításokat.


Távolítsd el a régebbi vagy problémás frissítéseket: Az értesítés arra utalhat, hogy valamilyen frissítés hibát okozott. Próbáld meg eltávolítani azokat a frissítéseket, amelyek az értesítés előtti problémamentes működéshez vezetnek.


Vírus- és malwareellenőrzés: Végezz egy teljes vírus- és malwareellenőrzést a laptopodon, hogy kizárd a malware vagy vírusos fertőzést mint potenciális problémát.


Ha mindezek után továbbra is problémáid vannak, fontos lehet kapcsolatba lépni az egyetem hálózatkezelőjével vagy a technikai támogatással. Ők további segítséget nyújthatnak a specifikus probléma diagnosztizálásához és megoldásához.

2023. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
92%
Ilyen problémám nekem is volt tavaly. Az egyetem főépületében jó, működik, koliba működik, másik koliban működik, a learning centerben (DE) kékhalál. Semmit nem tudtam kezdeni a helyzettel, kinyomtam az automata csatlakozást, aztán ha ott használtam, nem csatlakoztam manuálisan a hálózathoz. Aztán egyszercsak gondoltam, kipróbálom, hátha, és azóta meg jó, pedig semmit nem csináltam vele.
2023. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen nekem is a learning centerben rossz xd meg nekem a GTK-n se működik, de a kolikban igen. Most az első kommentelő javaslatára mindent lefrissitettem rajta amit a gyártó meg a windows felajánlott. Aztán lehet az időmegoldja:) majd updatelek hogy segített-e a frissítés. Köszönöm a segítséget!:)
2023. okt. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!