Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Arduino sebességmérő mivel?

Arduino sebességmérő mivel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy ideje foglalkoztat, hogy meg szeretném mérni, hogy mennyi idő alatt éri el az autóm a 100 km/h sebességet. A pontos mérés miatt nem megfelelő a telefonos alkalmazások, a telo közel 1Hz-es gpse miatt. Ezért elkezdtem kutakodni. Találtam is egy modult, ami pontosan erre lett kitalálva, viszont nagyon drága. Ezért szeretettem volna alternatívát találni. Mivel közel áll hozzám az arduino, gondoltam megprobálkozok vele. Találtam egy gps modult ami elvileg képes 10Hz-es navi update ratre a NEO-7M-et. Bárhogy próbálkoztam vele, 1Hz-nél feljebb nem voltam képes állítani. Nézelődtem még gyorsulásmérő modulok felé, de előtte inkább segítséget kérek. Bárki aki foglalkozott már hasonló témával az kérem segítsen :). Helyesírásért bocsi (ha van), mérnök szeretnék lenni, nem helyeseníró.

2023. okt. 20. 13:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Találtam egy kész eszközt*, inkább. Dragi a neve. Visszaolvasás után javítottam.
2023. okt. 20. 14:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy a GPS eleve 1Hz-nél gyorsabb frissitést nem nagyon tud. Ami annál gyorsabb ott valaki kókányolás van. De miért nem jó neked az 1sec-es GPS frissités? Megtett út, sebesség 1sec-es adatokból interpolálható egészen pontosan az, hogy mikor érted el a 100km/h-t. Azon a pontosságon ami eleve elérhető.
2023. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2-nek. Mert a tized másodpercek is számítanak. Ha pedig 1 másodperces sebességek állnak rendelkezésemre akkor akár 1-2 másodpercet is tévedhet. Szeretném azt is látni, hogy a váltások mennyi idő alatt történtek meg. Ez meg egyértelmű, hogy így nem lehet.
2023. okt. 20. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!