Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem fut el a fortnite...

Miért nem fut el a fortnite rx5700xt-n?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy rx5700 kártyát, amit az előzö tulaj bios frissitett xt-re. Nos pl red dead online-ba nagyon szepek fullhd ultran 50-60fps-el fut. De viszont fortnite-ba dx11 és 12 lowon akad, alig van kihasználva a kártya(60-120fps) de nem tartja stabilan

2023. okt. 27. 09:27
 1/8 A kérdező kommentje:

A hardver


R5 2600

8gb ddr4 3200mhz cl16

Rx 5700

Win10

Tápot nemtudom már


Azt lefelejtettem, hogy még a fortiba performance modban sem tartja az fps-t sok effelt meg robbanas kozott


A wz2 fullhd low beallitasok melett 50-60fps, amit az elozo kartyam a gtx960 is tudta hozni

2023. okt. 27. 09:30
 2/8 A kérdező kommentje:
Heaven bemchmarkba fullhd max beallitasokba szep eredmenyt hozott es a kartya is felment 100%kihasználtságra szóval a táp elégnek kell lennie neki
2023. okt. 27. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Elvileg nem igazán lehet baj a bios flashből. Csak órajeleket emel, a két kártya pedig ugyanaz. [link]


Gpu Bios mókolásnál igazán a memóriákra és a video kimenetekre kell figyelni. Ez valszeg okés, mert képed is van, és a gép is megy.


Szóval DDU-val szedj le minden korábbi drivert, amd is és nvidia is, és utána telepítsd a friss drivert amd oldaláról.

2023. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt megcsinaltam többször is. Kiprobáltam hogy az adrenalint le se töltöm csak magát a drivert, de ezse segített
2023. okt. 28. 06:38
 5/8 anonim ***** válasza:
A kártya tudja tartani a stabil órajelet? Power limitet és minden gazdaságos dolgot kapcsolj ki.
2023. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
órajelet nem néztem, adrenalinon belül az áramfogyasztását max-ra raktam. De a kihasználtsága ugrálgat, ezáltal gyakran laggol a játék. A proci bőven kihajtja azzal sincs baj
2023. okt. 28. 15:35
 7/8 A kérdező kommentje:
továbbá a windows beállitáson belül az energia séma is teljesítménycentrikus
2023. okt. 28. 15:38
 8/8 A kérdező kommentje:
gondoltam arra is, hogy nincs rendesen optimalizáva a játék a kártyára, de könyörgöm, egy gta5 fullhd kimaxolt grafikán elfut ugy hogy a kártya nem ketyeg 100%-on(ezt se értem hogy miért nem akar fentbb menni a kihasználtság, mert azért a 60fps-t nem tartja stabilan) akor a fortnite megse kéne hogy kottyanyon neki
2023. okt. 28. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!