Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártyám miért nem reagál...

Videókártyám miért nem reagál új monitorra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokáig két monitort használtam (Egy fullhd Samsung monitort és egy fullhd LG TV-t) A videókártyám egy MSI GeForce GTX 1060 6GB. A HDMI portja amúgy is vacakolt mert nagyon sokat kellet mozgatni a foglalatban a HDMI kábelt hogy felébredjen a hozzá kötött kijelző. De egyik nap kihúztam belőle minden kábelt és az oldalára tettem hogy ki poroljam. (Nem az első alkalom erre, eddig sosem volt semmi gond). De most már nem reagál semmire a HDMI és a DP port, bárhogy cserélem a kábeleket, monitorokat. Laptoppal továbbra is jó minden ha átdugom szóval nem a monitor és nem is a kábel a hibás. 3db kijelző csatlakozó van a videókártyán, abból az első továbbra is jó amit eddig használtam egy DVI port ha jól tudom az a neve. A HDMI és a DP port viszont hirtelen a porolás végeztél halott lett. Infót tanulok szóval az alap módszerek kb 80%-át már megpróbáltam de, tanácstalan vagyok. Nem látja a windows, se az NVDIA Control Panel, se az eszközkezelő. Egyszerűen hiába van ott a kábel jól (mint eddig), semmire nem reagál. Valakinek valami tipp hogy 3-ból 2 Port miért lett használhatatlan amikor csak szimpla sűrített levegővel tisztítottam?

2023. okt. 27. 10:31
 1/2 Simi06 ***** válasza:
velem volt olyan a multkor hogy a gépház miatt nem tudtam teljesen bedugni a csatlakozót a kártyába ezért nem volt kép. nézd meg hogy a dp port be kattan e. (ha olyan a kabel) Nekem is vacakolt meg mozgatni kellett de csipőfogoval kivágtam a fémet amitöl nem tudtam teljesen bedugni és semmi baj azota.
2023. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kattanás hangot nem hallottam de látni hogy a két kis lefele néző kampója becsúszik, nem tudom hogy tudna-e még beljebb menni ha levágnám azt a fém darabot ami gátol mert a DVI kábel tökéletesen bent van így is, mondjuk annak mintha hosszabb lenne a "bedugandó" része. Illetve lehet hogy alapból rossz a DP átalakítom mert mintha régebben sem reagált volna. De eddig HDMI-vel jó volt(igaz hogy ki-be dugás után mindig egy 5 percet kellet szarakodjak hogy érzékelje) és portalanítás óta nem reagál rá semmit az sem.
2023. okt. 27. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!