Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM frekvencia?

Baltaarcúu kérdése:

RAM frekvencia?

Figyelt kérdés
Akarom bővíteni a RAM memóriámat,mennyire fontos a frekvencia?Ami van jelenleg DRAM:798 MHz,ennél nyilván nagyobbak vannak,a legkisebb 1333-ast láttam...

2023. nov. 1. 11:11
 1/7 A kérdező kommentje:
4GB-os mellé akarnék 8-at,de ahogy nézegetem a neten nem lenne "kóser".:)Tényleg párban kellene venni?
2023. nov. 1. 11:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen rendszerekben mindig a leglassabb, a leggyengébb lesz a mérvadó. Tehát ha az egyik 798 MHz-et tud, a másik meg 1333-at, akkor a frekvencia 798 lesz.
2023. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Fontos. 😉

Na elösször is mibe akarsz bőviteni? (laptop típusa, PC esetén alaplap típusa) Ezeknek van gyártói honlapja, ott meg kell nézni, hogy mit támogat. És az itt szerzett adatok alapján kell memóriát beszerezni. Az sem baj, ha egyforma modulokat veszel, azt biztosabban elfogadja a gép.

789MHZ ? Az nekem gyanús, hogy csak DDR2!

2023. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
A DRAM:798 az DDR3-1600.
2023. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MGéza ***** válasza:
Karcsi87: Már párszor volt róla szó, de a DDR a DoubleDataRate rövidítése, vagyis a sima, mára asztali gépekből kiveszett Dramhoz képest 2 műveletet hajt végre ciklusonként, ezért a származtatott órajelét jelöli: Milyen gyors Dramnak fele meg a sebessége. Ez a jelölés a Dram teljes háttérbe szorulása óta ugyan nem értelmetlen hiszen nincs mihez képest gyorsabb legyen, de így maradt, nem a natív órajelet jelölik, hanem az effektívet.
2023. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MGéza ***** válasza:

Pontosítás:

Két alapvető Dram típus létezik: Az SDram és a DDR ram. A DDR voltaképp az előző fejlesztéseképp jött létre.

2023. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazatok van ezt be néztem! 😉
2023. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!